+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice z bledo predstavo izgubile proti reprezentantkam
slikcaŠe drugič so bile boljše mladinske reprezentantke. Tokrat kljub temu, da so manjkale nosilke. "Španija" je pustila več posledic, kot smo pričakovali...
1.SKL ČLANICE – 2.DEL – 7.KOLO:

ODEJA – SLOVENIJA MLADINKE
54:60 (15:23, 12:15, 18:14, 9:8)

Strelke:
ODEJA: T.Oblak 17 (2/0, 1T), Žakelj 9 (1T, 5 skokov), K.Oblak 6 (2/1, 1T), Lesjak 6 (1/0), Brdnik 5 (6/3), Novak 4, Vukovič 4, Horvat 3 (2/1), Rešek (8 skokov, 3 asistence), Ljubenovič, Srebrič, Dečman.
SLOVENIJA: Gotovac 17 (3/3, 5 skokov), Kobale 15 (9/7, 6 skokov), Kropivšek 11 (1/1), Zdolšek 6 (2/2, 8 skokov), Pliberšek 5 (6/3, 9 skokov), Gorenc 2, Drljača 2, Smolič 2, Cahunek (2/0), Zalar, Osolnik.

Kandidatke za slovensko reprezentanco mladink, ki so bile oslabljene za igralke, ki se v klubih pripravljajo na kadetski finalni turnir, so tekmo začele z navdihom. S hitrim vodstvom (v 3.min je bilo 0:8) šokirale utrujene domačinke, ki so potrebovale kar nekaj časa, da so začele igrati, kot znajo. Vendar pa je bilo po 6. minutah igre že 6:18. Ločanke so do konca tekme nato stopnjevale svojo igro in se reševale predvsem z zelo dobro obrambo, vendar je bila v napadu razpoložena le ena sama igralka, najmlajša – Teja Oblak. Slabih 12 minut do konca tekme, pri rezultatu 34:50, pa so igralke Odeje uprizorile boj na vse ali nič in s pokrivanjem po celem igrišču v 6 minutah prišle na minimalen zaostanek 4 točk. Po štiri minutnem obdobju brez koša na obeh straneh in številnim napakam, je ostalo pač premalo časa za popoln preobrat.

Trener Odeje, Drago Klemenčič: » Tekmo smo izgubili pod košema, saj smo po globini dosegli vsega 4 točke. Očitno se nam zelo pozna utrujenost od poti, saj je bila naša igra v prvem polčasu neprepoznavna. Dekletom sicer ne morem zameriti, saj so v zaključku pokazala, da si želijo in da se bodo borila do konca. To pa je zame najpomembnejše v tem trenutku. Čakajo nas še tri tekme v naslednjih treh dneh in upam, da se bomo bolje izkazali na preostalih. Strokovnemu vodstvu reprezentance in vsem dekletom želim čim boljše priprave in nastop na EP.«

Trener Slovenije – mladink, Blaž Bergant: » Kljub temu, da nismo odigrali v popolni postavi, sem zadovoljen z zmago, ne pa tudi z igro. Videti je bilo posledice neuigranosti, vendar so se dekleta borila po svojih najboljših močeh.«