+386 59 935 619

03128-1000010043

Helios za zmago potreboval 38 minut.
slikcav 4. krogu lige UPC Telemach je v soboto v športni dvorani Poden gostoval aktualni pokalni prvak Helios. Za zmago so se morali Domžalčani pošteno truditi. Ločani so "padli" šele v zadnjih minutah srečanja.
TCG Loka kava - Helios 61:82 (26:23, 9:21, 18:19, 8:19)

Sodniki: Špendl (Mb.), Kolar (Ig), Milher (Ce.)
Teh. delegat: Oblak (Kr.Gora)

Gledalcev: 350

TCG Loka kava: Ljubenovič 2, Mezek 3, Finžgar 20 (6:6), Skok 2, Jankovič 9, Troppan 2, Kovačevič 8, Eržen 15 (4:6).

Helios: Dončič 12 (2:2), Janža 18 (4:4), Zalokar 8 (2:3), Krejič 14 (4:6), Pavič 9 (3:4), Zagorc 10 (2:2), Laškevič 11 (1:1).

Prosti meti: TCG Loka kava 10:12, Helios 18:22.
Met za tri točke: TCG Loka kava 9:24 (Jankovič 3, Finžgar 2, Kovačevič 2, Mezek, Eržen), Helios 6:28 (Dončič 2, Janža 2, Krejič 2).

Osebne napake: TCG Loka kava 21, Helios 21.

Domači košarkarji so zelo dobro pričeli srečanje 4. kroga lige UPC Telemach za prvaka. Po prvi četrtini so vodili z rezultatom 26:23. Domača ekipa se je favoriziranemu tekmecu dobro upirali vse do 16. minute, ko je bil izid še zadnjič izenačen (31:31). Pravzaprav je domača ekipa s prikazanim prijetno presenetila v prvem delu srečanja, saj je bila v prvi četrtini celo boljši nasprotnik.

V drugem polčasu je okrog 350 gledalcev v Škofji Loki spet videlo dobro igro domače ekipe, ki se je v zadnji četrtini tekmecu približala na vsega šest točka zaostanka (60:66). Ko je že kazalo, da bo domačim celo uspel preobrat, pa so obstali in do konca dosegli le še točko, medtem ko so domžalski košarkarji v zadnjih trenutkih poskrbeli za prepričljivo in zasluženo zmago. Zmaga Heliosa je bila na koncu res zaslužena, razlika pa je bila kljub vsemu previsoka. Domači košarkarji bi si zaslužili poraz manjši od 10 točk.

V sredo ekipa TCG Loka kave odhaja v Šoštanj h ekipi Elektre, ki je prijetno presenetila ob začetku lige za prvaka, in je trenutno na 2. mestu z le enim porazom.

Kaj so povedali po tekmi:

Igor Dolenc, direktor TCG – Loke kave: »Zelo sem zadovoljen, da smo do 35. minute favoriziranemu moštvu Heliosa nudili več kot dostojen odpor. Še pet minut pred koncem tekme smo namreč zaostajali za vsega pet točk, nato pa nam je, žal, zmanjkalo moči.«

Memi Bečirovič, trener Heliosa Domžal: »Tekma proti TCG - Loki kavi je bila še kako težka, saj sem ob številnih poškodbah uporabil le sedem košarkarjev. Končna razlika 21 točk tako nikakor ni realna, saj bi si gostitelji zaslužili poraz, recimo, z 10 točkami."

LTH Casting Domel Polycom Difa Craft Obcina Ines Audax Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji