+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani - finale 2. SKL: Po visoki zmagi nad Troti do prve zaključne žoge za naslov
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so po prepričljivem slavju nad Troti na prvi finalni tekmi 2. SKL le še eno zmago oddaljeni od naslova prvaka in s tem tudi uvrstitve v Ligo Nova KBM za prihajajočo sezono 2022/23. V ŠD Poden je bilo 91:73.

Člani, 2. SKL, finale, 1. tekma, ŠD Poden, sobota, 16.4.2022
LTH Castings : Troti 91:73 (26:21, 24:12, 26:16, 15:24)
LTH Castings: Čibej 7, Zdolšek 8, Ristić 10 (5 skokov), Lotrič 9 (5 skokov), Frelih 7, Grum 15 (5 podaj), Kuralt, Bošnjak 8, Vršnik 4, Sočak 3, Rodič 10, Jugovic 10 (6 podaj).
Troti: Janc 6, Abram, Ristić, Vidrih 8 (5 skokov), Prus 13, Klavžar 11, Pavić 10 (6 skokov), Gorenc 5, Nikolič 2, Reberšak 2, Janežič 11, Hočevar 5.

FOTOGALERIJA (Foto: Igor Martinšek)

Naj igralec LTH Castingsa:
#15 Tilen Jugovic - 25 minut, 10 točk (1/1 za dve, 1/2 za tri, 5/6 prosti meti), 3 skoki, 6 podaj, 3 osebne napake, 5 izsiljenih osebnih napak, 2 izgubljeni žogi, 2 pridobljeni žogi; +/- = +12, indeks 17.

Na prvi finalni tekmi 2. SKL se je med strelce vpisalo vseh 11 igralcev LTH Castingsa, ki so stopili na igrišče. Čeprav je prva peterka Trotov zbrala več točk od prve peterke LTH Castingsa (53:45), pa so bili skupno precej boljši Škofjeločani. Klop Ulitkarjev je namreč dosegla kar 46 točk, medtem ko se je klop Trotov ustavila pri 20 točkah.

Četa Igorja Dolenca je že v prvem polčasu dala vedeti, da je napadalno zelo razpoložena. Od prvih 10 poizkusov je kar 6 trojk našlo cilj. Razigran je bil kapetan Luka Grum, ki je prispeval tri, Trotom pa težave povzročal že na obračunu v Novem mestu v rednem delu tekmovanja, ko je zbral kar 29 točk. V drugi četrtini so Ulitkarji z odlično obrambo nasprotno ekipo prisilili v težjo organizacijo napada, s čimer je prednost že do glavnega odmora narasla na 17 točk (50:33). V 30. minuti je po dveh zadetih prostih metih Mateja Čibeja prednost LTH Castingsa narasla že na visokih 29 točk (76:47), gostje pa so jo do konca obračuna uspeli zgolj omiliti. Velike zasluge za končno zmago z 91:73 je imel tudi Tilen Jugovic, ki je 10 točkam dodal še 6 podaj in 3 skoke, s čimer je prišel do statističnega indeksa 17.

Ker se v finalni seriji 2. SKL igra na dve zmagi, so tako Škofjeločani tisti, ki so si priborili prvo zaključno žogico za osvojitev naslova prvaka in s tem preboj v slovensko košarkarsko elito. Druga tekma bo na sporedu v sredo, 20. aprila, ob 19. uri v ŠC Livada, morebitna tretja teden dni kasneje ob 18.30 v ŠD Poden.

Izjava trenerja LTH Castingsa Igorja Dolenca po tekmi:
V pravem vzdušju s tribun smo z veliko borbenostjo in izjemno igro uspeli premagati kvalitetnega nasprotnika. Čestitke fantom!

CELOTNA STATISTIKA

2. SKL, RAZPORED FINALNE SERIJE
2. tekma, ŠC Livada, sreda, 20.4.2022
Troti : LTH Castings (19.00)

Morebitna 3. tekma, ŠD Poden, sreda, 27.4.2022
LTH Castings : Troti (18.30)

Luka Grum je bil s 15 točkami prvi strelec tekme. (Foto: Igor Martinšek)
Na tribuni je vihrala tudi škofjeloška zastava. (Foto: Igor Martinšek)
Finalna serija se seli v Novo mesto, kjer se lahko tudi zaključi. (Foto: Igor Martinšek)