+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Ilirija v polfinalu upravičila vlogo favorita in izločila Škofjeločane
slikcaKošarkarji LTH Castingsa tudi na drugi polfinalni tekmi niso uspeli presenetiti izkušenejšega moštva Nutrispoint Ilirije. Ljubljančani so obračun v ŠD Poden dobili z rezultatom in se tako uvrstili v finale.

Člani, 2. SKL, polfinale, druga tekma, ŠD Poden, sreda, 26.5.2021
LTH Castings - Nutrispoint Ilirija 80:90 (17:28, 18:19, 22:22, 23:21)
LTH Castings: Čibej, Zdolšek 15, Vesel 13 (8 skokov), Lotrič 14, Frelih, Grum 15 (5 skokov), Škrlec 3, Bošnjak 2, Vršnik 8 (10 skokov), Sočak 10, Jugovic.
Nutrispoint Ilirija: Durnik 22 (12 skokov), Cerkvenik 17, Vukovič 8, Fon 8 (5 skokov in 5 podaj), Ćućović, Pajić 7 (7 skokov), Višnikar, Mikuš 3, Sytnikov, Bačvič 14, Julević 11 (7 skokov), Vončina.

Naj igralec LTH Castingsa:
#6 Matic Vesel - 33 minut, 13 točk (2/3 za dve, 3/7 za tri), 8 skokov (1 v napadu), 2 podaji, 3 osebne napake, 2 izgubljeni žogi, 2 pridobljeni žogi, 1 blokada; +/- = -5, indeks 19.

Košarkarji Nutrispoint Ilirije, ki so prvo tekmo v Hali Tivoli dobili z rezultatom 90:76, so še drugič proti Škofjeločanom dosegli 90 točk. Tudi tokrat je bilo to dovolj za končno zmago, ki jim je že prinesla mesto v finalu 2. SKL. Z obrambno postavitvijo so gostje domačine prisilili v kar 43 poizkusov za tri točke, zadeli so jih 15 (35 %). Ljubljančani so si že v prvi četrtini priigrali lepo prednosti 11 točk, a kar nekajkrat, tudi v zadnji četrtini, so se Škofjeločani nevarno približali. Na koncu so prevladale izkušnje gostov, ki so prednost vendarle uspeli zadržati.

LTH Casting Domel Polycom Difa Craft Obcina Ines Audax Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji