Naslov:

Košarkarski klub
Škofja Loka

Podlubnik 1c,
4220 Škofja Loka

Telefon/Faks:
+386 59 935 619

e-pošta:
kk.skloka[a]siol.net

TRR:
03128-1000010043
SKB d.d. - Škofja Loka

DŠ: SI95194606

MŠ: 5093520
 

Odeja
LTH Casting Ines Peak Obcina S&T Kolektro

PRVA TEKMA 13.3.: 2. SKL za člane se bo nadaljevala po spremenjenem sistemu
slikcaČlani izvršnega odpora Košarkarske zveze so na torkovi dopisni seji potrdili sisteme ter datume nadaljevanja tekmovanja za 2. SKL za člane.
Prispeval: Nejc Ziherl

Spomnimo, po nepolnih štirih odigranih kolih je ekipa škofjeloškega LTH Castingsa edina neporažena. Varovanci Igorja Dolenca so odigrali 3 tekme in po vrsti ugnali Gorico, Ljubljano in Brinox Medvode.

Razpored tekem LTH Castingsa si lahko ogledate TUKAJ (kliknite za prevezavo)
Pomembno obvestilo: Vse domače tekme bodo potekale za zaprtimi vrati oz. pred praznimi tribunami.

INFORMACIJE O NADALJEVANJU TEKMOVANJA - 2. SKL:

1. DEL TEKMOVANJA
V tekmovanju sodeluje 12 ekip. Tekmovanje poteka po enokrožnem ligaškem sistemu in razporedu, ki je določen na podlagi Bergerjeve tabele in izžrebanih številk.

2. DEL TEKMOVANJA
a. Tekmovanje za prvaka 2. SKL
Osem prvouvrščenih ekip prvega dela tekmovanja se uvrsti v končnico za naslov prvaka 2. SKL:

a. v prvem krogu končnice (četrtfinale) ekipe igrajo na dve dobljeni tekmi, tekmovalni pari:
• prvouvrščena ekipa : osmouvrščena ekipa (par 1);
• drugouvrščena ekipa : sedmouvrščena ekipa (par 2);
• tretjeuvrščena ekipa : šestouvrščena ekipa (par 3);
• četrtouvrščena ekipa : petouvrščena ekipa (par 4).
Prednost tekme več na domačem igrišču ima višje uvrščena ekipa po prvem delu ligaškega tekmovanja.

b. drugem krogu končnice (polfinale) ekipe igrajo na dve dobljeni tekmi, tekmovalna para:
• zmagovalec para 1 : zmagovalec para 4 (par A);
• zmagovalec para 2 : zmagovalec para 3 (par B).
Prednost tekme več na domačem igrišču ima višje uvrščena ekipa po prvem delu ligaškega tekmovanja.

c. v tretjem krogu končnice (finale) ekipi igrata na dve dobljeni tekmi, tekmovalni par je:
• zmagovalec para A : zmagovalec para B.
Prednost tekme več na domačem igrišču ima višje uvrščena ekipa po prvem delu ligaškega tekmovanja.

b. Tekmovanje za obstanek v 2. SKL
V drugem delu v tekmovanju za obstanek v 2. SKL sodelujejo 4 ekipe: deveto, deseto, enajsto in dvanajstouvrščena ekipa 1. dela tekmovanja.

V tem delu tekmovanja ekipe odigrajo po dvokrožnem ligaškem sistemu (6 kol).

Razpored tekem pripravi komisar lige na podlagi Bergerjeve tabele in razvrstitve ekip po prvem delu
tekmovanja in sicer tako, da so pari zadnjega kola:
• devetouvrščena ekipa 2. SKL : desetouvrščena ekipa 2. SKL,
• enajstouvrščena ekipa 2. SKL : dvanajstouvrščena ekipa 2. SKL.

Medsebojni rezultati sodelujočih ekip iz prvega dela se prenašajo, prenašajo se tudi odvzete točke zaradi registracije tekme po uradni dolžnosti vseh tekem prvega dela tekmovanja.

Tretje in četrtouvrščena ekipa drugega dela tekmovanja za obstanek v 2. SKL (enajsto in dvanajstouvrščena ekipa 2. SKL) v prihodnji tekmovalni sezoni sodeluje v tekmovanju 3. SKL.

Vrstni red ekip v državnem prvenstvu se določi na podlagi doseženega rezultata v končnici in dosežene
uvrstitve po prvem delu tekmovanja:
a. prvouvrščena ekipa– zmagovalec finala končnice za naslov prvaka 2. SKL,
b. drugouvrščena ekipa – udeleženec finala končnice za naslov prvaka 2. SKL,
c. ostale uvrstitve ekip se določijo glede na uvrstitev po prvem delu tekmovanja.
 
 

nazaj na seznam novic