+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Brez Gruma in Bošnjaka do pomembne zmage v Medvodah
slikcaČlanska zasedba LTH Castingsa v 2. SKL po tretji odigrani tekmi ob Portorožu ostaja edina neporažena v sezoni 2020/2021. Tokrat so Škofjeločani kljub odsotnosti kapetana Luke Gruma in Borisa Bošnjaka uspeli premagati Medvodčane. Bilo je 59:68.

Člani, 2. SKL, 3. kolo, ŠD Medvode, 10.10.2020
Brinox Medvode : LTH Castings 59:68 (8:16, 16:19, 14:17, 21:16)
Brinox Medvode: Gortnar, Bavdek 1, Jesih 1, Burja, Hudobivnik 6, Žepič 8, Bunčič 4 (5 skokov in 6 podaj), Purič 6 (11 skokov), Berlič, Lukšič 8, Ribnikar 10 (11 skokov), Bradač 15 (9 skokov).
LTH Castings: Čibej, Škrlec, Vesel 14, Lotrič 4, Frelih, Sajevic 5 (5 podaj), Remec, Vršnik 18 (16 skokov), Sočak 6, Kralj 16, Jugovic 5.

#12 Dominik Vršnik - 29 minut, 18 točk (5/7 za dve, 1/2 za tri, 5/9 prosti meti), 16 skokov (7 v napadu), 4 podaje, 2 osebni napaki, 7 izsiljenih osebnih napak, 1 blokada; +/- = +6, indeks 32.

Škofjeločani so v Medvodah potrdili dobro pripravljenost na začetku sezone. Kljub temu, da so se tokrat na gostovanje podali brez Luke Gruma, ki je obe prejšnji tekmi pričel v prvi peterki, ter Borisa Bošnjaka, so že na samem začetku tekme prevzeli pobudo in hitro povedli z 12 točkami prednosti (1:13). Na glavni odmor so jih Ulitkarji odnesli 11 (24:35), v 28. minuti pa po zadeti trojki izjemno razpoloženega Dominika Vršnika ter dveh zadetih prostih metih Matica Vesela ušli že na +20 (32:52). Medvodčani so odgovorili z delnim izidom 11:0 (43:52), v 34. minuti pa se približali na vsega 7 točk zaostanka (49:56). Takrat je znova na sceno stopil Vršnik, izjemno pomembno trojko za vnovičnih +13 (49:62) pa je zadel Tim Sočak.

Kljub zaostrovanju ukrepov zaradi virusa Covid-19, se zaenkrat 2. SKL nadaljuje po razporedu. Naslednja tekma Škofjeločane tako čaka že v soboto, 17. oktobra, ko v ŠD Poden prihaja ekipa Celje. Tekma se bo pričela ob 20. uri.

Izjava trenerja LTH Castingsa Igorja Dolenca po tekmi:
Tokrat je tekmo odločila naša dobra obramba na najboljših igralcih Medvod. Kljub odsotnosti kapetana Gruma in Bošnjaka smo dosegli pomembno zmago.