+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Slabši 2. polčas odnesel zmago proti Hrastniku
slikcaKošarkarji LTH Castingsa tudi po odigrani tekmi 19. kola 2. SKL ostajajo pri 7 zmagah. Škofjeločani so bili tokrat proti Hrastniku na dobri poti k uspehu, a nato v drugem polčasu prejeli kar 58 točk in tako morali priznati premoč gostom.

Člani, 2. SKL, 19. kolo, ŠD Poden, sobota, 29.2.2020
LTH Castings - Hrastnik 81:90 (18:17, 22:15, 18:30, 23:28)
LTH Castings: Čibej 2, Mehle 3, Vesel 15 (5 podaj), Grum 22 (7 skokov), Germ 6 (9 podaj), Urbas, Vršnik 10, Sirnik, Sočak 3, Kureš 9, Jugovic 2, Ribnikar 9.
Hrastnik: Lapi 8, Hodžič, Vodiškar 12, Požin 18 (14 podaj), Hodej, Bunčič 7, Tušek 13 (5 skokov), Ovnik 14 (5 skokov), Godicelj 12, Pajk 6.

Naj igralec LTH Castingsa:
#7 Luka Grum - 30 minut, 22 točk (5/10 za dve, 3/5 za tri, 3/5 prosti meti), 7 skokov (2 v napadu), 2 podaji, 4 osebne napake, 4 izsiljene osebne napake; +/- = -14, indeks 22.

Škofjeločani so še drugič v sezoni morali priznati premoč Hrastničanom, ki so še enkrat več dokazali, da njihovi dobri rezultati v letošnji sezoni niso slučaj. Četa Igorja Dolenca je sicer obračun pričela odlično in si v 2. četrtini priigrala prednost 8 točk (49:41). V drugem polčasu se je pri gostih razigral prvi strelec Hrastnika v letošnji sezoni Klemen Požin, ki je med drugim zadel tudi 4 trojke in soigralcem podelil tudi 14 podaj. V drugem delu obračuna so gostje zadeli kar 10 trojk, Škofjeločani pa kljub solidni igri v napadu niso našli poti do povratka.

Pred Škofjeločani so v rednem delu tekmovanja še 3 tekme. V soboto, 7. marca, odhajajo na gostovanje k ECE Triglavu, kasneje pa sledita še dva, po vsej verjetnosti ključna obračuna v boju za četrtfinale, proti Portorožu in Ljubljani.