+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Nov poraz in odstop trenerja Božiča
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa tudi na tekmi 17. kola 2. SKL proti Medvodčanom ni uspela prekiniti črnega niza brez zmage, ki zdaj traja že vse od 15. decembra dalje. Prav po porazu proti svoji nekdanji ekipi, je trener Andrej Božič tudi odstopil s položaja glavnega trenerja LTH Castingsa.

Člani, 2. SKL za moške, 17. kolo, ŠD Poden, sobota, 1.2.2020
LTH Castings - Brinox Medvode 55:70 (17:19, 13:14, 14:17, 11:20)
LTH Castings: Čibej, Mehle, Vesel 4, Grum 18, Germ, Vršnik, Sirnik 7, Aondolešk Heine 4, Sočak 3, Kureš 11, Jugovic, Ribnikar 8.
Brinox Medvode: Korošec 18 (12 skokov), Berlič, Jesih 8 (5 skokov), Bavdek 13, Hudobivnik, Deškovič 4, Purič 13 (6 skokov), Žepič 8, Burja, Lukšič 6.

#7 Luka Grum - 31 minut, 18 točk (3/6 za dve, 4/8 za tri), 1 skok (v napadu), 2 podaji, 3 izsiljene osebne napake, 1 pridobljena žoga, 1 blokada; +/- = -4, indeks 16.

Po porazu proti Iliriji v Hali Tivoli 22. decembra in po odstopu Parkljev iz 2. SKL, je LTH Castings v koledarsko leto 2020 pričel z izkupičkom 7 zmag in 6 porazov. Od tedaj naprej Škofjeločani nikakor niso našli poti do zmage, pa čeprav so bili kar nekajkrat zelo blizu uspehu. Kaplja čez rob je bila slaba sobotna predstava proti Brinox Medvodam, ko so domači košarkarji proti neposrednim tekmecem v boju za končnico odigrali z eno besedo - preslabo. Sam začetek je sicer obetal, saj so Škofjeločani v 7. minuti povedli s 17:11, nato pa v preostalih 33 minutah v napadu dosegli le še 38 točk.

Po 5. zaporednem porazu je Andrej Božič podal svojo odstopno izjavo, uprava kluba pa je odstop sprejela. Nov obračun Škofjeločane čaka že v sredo, 5. februarja, tudi tokrat proti neposrednemu tekmecu v boju za končnico, PVC Nagode Postojni.