+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Proti Postojnčanom najboljše prihranili za konec
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je v 2. SKL zabeležila še drugo zaporedno zmago, skupno tretjo v letošnji sezoni. Po 30 minutah je v tekmi 7. kola bolje kazalo gostom iz Postojne, Škofjeločani pa so najboljše prihranili za konec in obračun dobili z rezultatom 78:68.

Člani, 2. SKL, 7. kolo, ŠD Poden, sobota, 16.11.2019
LTH Castings - PVC Nagode Postojna 68:58 (12:14, 17:16, 15:17, 24:11)
LTH Castings: Mehle, Vesel 3, Grum 12, Germ 10 (5 skokov), Čibej, Sirnikk 16 (11 skokov), Andolšek Heine 7, Sočak 1, Kureš 17, Jugovic 2, Ribnikar.
PVC Nagode Postojna: Gombač Č., Đogić, Gombač M. 3, Jakovina, Šimović 14 (5 skokov), Tomažič 2, Abram 13, Košir 3, Kralj 4 (5 podaj), Zalar 9 (9 skokov), Muha 10 (9 skokov in 5 podaj), Bajc.

#11 Matic Sirnik - 36 minut, 16 točk (4/7 za dve, 1/5 za tri, 5/6 prosti meti), 11 skokov (5 v napadu), 1 podaja, 3 osebne napake, 7 izsiljenih osebnih napak, 3 izgubljene žoge, 3 pridobljene žoge; +/- = +9, indeks 20.

Škofjeločani so po zmagi v Medvodah prišli še do druge zaporedne zmage, skupno druge na domačem parketu. Trener Andrej Božič še vedno ni mogel računati na pomoč poškodovanih Vida Mehleta, Jureta Ribnikarja in Dominika Vršnika, a tokrat je manjko pod obročem dodobra pokril Matic Sirnik, ki je prišel do drugega dvojnega dvojčka v sezoni. Tako Škofjeločani kot tudi Postojnčani v prvem polčasu v napadu niso bili razpoloženi, o čemer priča tudi končni rezultat prvega polčasa (29:30). Ko je v začetku drugega polčasa kazalo, da bi domači lahko prevzeli pobudo, so znova odgovorili gostje, ki so v 32. minuti vodili za 6 (45:51). Tedaj je kapetan Klemen Muha ostal sam na trojki, a na srečo domačih ni zadel. Novo lepo priložnost so Postojnčani imeli v 34. minuti, ko so ob vodstvu za 5 (49:54) imeli protinapad, koš pa je z izjemno blokado preprečil Luka Kureš. Takrat se je tekma prelomila, na drugi strani je trojko zadel Matic Sirnik, kasneje pa so svoje dodali še Luka Grum, Anže Germ in Kureš.

Prihodnjo soboto Škofjeločani odhajajo na gostovanje v Hrastnik, v soboto, 30. novembra pa četo Andreja Božiča čaka gorenjski derbi. Obračun med LTH Castingsom in ECE Triglavom se bo v ŠD Poden pričel ob 19. uri.