+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: 7 trojk v 11 minutah dovolj za zmago v Medvodah
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je na tekmi 6. kroga 2. SKL uspela prekiniti niz 4 zaporednih porazov. V Medvodah so Škofjeločani dolgo trli odpor domačinov, v zadnji četrtini pa predvsem po zaslugi Luke Gruma in Matica Sirnika vendarle prišli do zmage.

Člani, 2. SKL, 6. krog, ŠD Medvode, sobota, 9.11.2019
Brinox Medvode - LTH Castings 62:71 (17:10, 14:21, 16:14, 15:26)
Brinox Medvode: Korošec 4, Berlič, Jesih 12 (5 skokov in 5 podaj), Bavdek 18 (6 podaj), Hudobivnik, Kajnih 3, Deškovič 2, Purič 11 (10 skokov), Žepič 12, Burja, Lukšič.
LTH Castings: Mehle, Vesel 6, Grum 15 (10 skokov), Germ, Čibej, Sirnik 16, Andolšek Heine 8 (6 podaj), Sočak 5 (11 skokov), Kureš 19, Jugovic 2, Ribnikar.

#7 Luka Grum - 34 minut, 15 točk (0/3 za dve, 4/7 za tri, 3/6 prosti meti), 8 skokov (2 v napadu), 2 podaji, 2 osebni napaki, 4 izsiljene osebne napake, 2 izgubljeni žogi, 2 pridobljeni žogi; +/- = 0, indeks 18.

Kljub temu, da trener LTH Castingsa Andrej Božič tudi tokrat ni mogel računati na pomoč še vedno poškodovanih Dominika Vršnika, Vida Mehleta in Jureta Ribnikarja, je bila zmaga v Medvodah po štirih zaporednih porazih že skorajda nuja. Začetek za Ulitkarje ni bil vzpodbuden. Že v uvodni četrtini so Škofjeločani zbrali 6 izgubljenih žog, v napadu pa dosegli le 10 točk. Kljub temu, da nikakor ni stekel met z razdalje, je bilo nadaljevanje boljše in ekipi sta na odmor odšli poravnani (31:31). V tretji četrtini so znova bolje pričeli gostje, ki so si v 27. minuti priigrali prednost 9 točk (44:35). Tedaj je na sceno stopil kapetan Luka Grum, ki je stvari vzel v svoje roke in moštvo že pred zadnjo četrtino približal na vsega dve točki zaostanka (47:45). Od 29. minute dalje so Škofjeločani iz 9 poizkusov zadeli 7 trojk, razpoloženemu Grumu pa se je pridružil še Matic Sirnik in zmaga je odšla v Škofjo Loko.