+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Škofjeločani tesno poraženi proti Parkljem
slikcaKošarkarji LTH Castingsa tudi po 5. odigrani tekmi v 2. SKL ostajajo pri eni zmagi. Po tesnem porazu v Sežani, so varovanci Andreja Božiča zabeležili še drugi poraz v ŠD Poden. Boljši so bili Parklji, ki so slavili tesno zmago z 2 točkama razlike (76:78).

Člani, 2. SKL, 5. krog, ŠD Poden, sobota, 2.11.2019
LTH Castings - Parklji 76:78 (20:28, 23:15, 17:14, 16:21)
LTH Castings: Mehle, Vesel 11 (6 skokov), Grum, Germ 7 (5 skokov), Čibej, Sirnik 17, Andolšek Heine 15 (5 podaj), Sočak 4, Kureš 16 (5 podaj), Jugovic, Ribnikar, Jakhel Kolarevič 6.
Parklji: Kmetič 8 (8 skokov), Hirschmann 20, Zajc 3, Vravnik 10, Doljak, Ličen 9 (9 skokov), Jeršin 6 (12 podaj), Remec, Tratnik 22, Čabrilo.

#12 Jernej Andolšek Heine - 40 minut, 15 točk (6/8 za dve, 1/2 za tri), 4 skoki (1 v napadu), 5 podaj, 3 osebne napake, 1 izsiljena osebna napaka, 2 izgubljeni žogi, 3 pridobljene žoge; +/- = -2, indeks 22.

Trener domače zasedbe Andrej Božič tudi tokrat ni mogel računati na pomoč poškodovanih Dominika Vršnika, Vida Mehleta in Jureta Ribnikarja. Tako kot na obračunih proti Trotom, Celju in Sežani, so tudi tokrat Škofjeločani začeli premehko v obrambi in gostom dovolili, da so že v 1. četrtini dosegli kar 28 točk. Še v 14. minuti so Parklji vodili z 9 točkami prednosti (24:33), nato pa so Ulitkarji zaigrali bolje. Še pred polčasom so ujeli goste, v zadnjem napadu pa je končni rezultat prvega polčasa (43:43) postavil Jernej Andolšek Heine.

Še bolje je Škofjeločanom kazalo v 26. minuti, ko je Matic Sirnik zadel trojko za vodstvo s 57:50. Trener gostov Jaka Hladnik se je odzval z minuto odmora, ki je pomagala, saj so gostje z delnim izidom 7:0 rezultat hitro poravnali (57:57). Takrat je bilo jasno, da se bo tudi tokrat v Športni dvorani Poden odvijala napeta končnica. Pet minut pred koncem je Sirnik zadel oba prosta meta za 68:67, kar pa se je na koncu izkazalo tudi za zadnje vodstvo domačih. Za Parklje sta izjemno pomembni trojki zadela Adrian Hirschmann in David Zajc, Škofjeločanom pa je za preobrat zmanjkalo časa.