+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Razigrani Celjani osvojili Poden
slikcaŠkofjeloški LTH Castings po treh odigranih tekmah v 2. SKL ostajajo pri eni zmagi. V 3. kolu so Ulitkarje v ŠD Poden ugnali Celjani, ki so že v prvem polčasu domačinom nasuli kar 58 točk, nato pa priigrano prednost uspešno zadržali vse do konca.

Člani, 2. SKL, 3. kolo, ŠD Poden, sobota, 26.10.2019
LTH Castings - Celje 81:94 (20:33, 20:25, 23:20, 18:16)
LTH Castings: Mehle, Vesel 12 (5 skokov), Grum 11, Germ 14 (5 skokov in 6 podaj), Čibej, Sirnik 13 (5 skokov), Andolšek Heine 10 (5 podaj), Sočak 9, Kureš 6, Jugovic 2, Ribnikar, Kolarević 4.
Celje: Ejup 10, Tabak 19 (6 skokov), Korez 2, Žvan 19 (5 podaj), Ocvirk, Kovče 11, Perger 12, Potočnik 5, Buda 5, Miljković 11 (9 skokov).

Trener domače ekipe tudi na tekmi 3. kroga 2. SKL ni mogel računati na pomoč Vida Mehleta, Dominika Vršnika in Jureta Ribnikarja, je pa prvič po 6 sezonah v ligaškem tekmovanju za Škofjeločane nastopil Gregor Jakhel Kolarević.

Celjani so že v uvodnih minutah zadeli nekaj izjemno težkih metov in tako že na samem začetku obračuna domačinom dali vedeti, da so v napadu zelo razpoloženi. 33 prejeti točk v prvih 10 minutah in skupno 58 v prvem polčasu, je bilo občutno preveč, da bo Škofjeločani lahko resneje ogrozili zmago gostov. V moštvu iz knežjega mesta sta bila najbolj razpoložena Rene Žvan in Tadej Tabak, ki sta skupaj zbrala 38 točk, 9 skokov in 6 podaj. Žarek upanja je za domačo zasedbo posijal v začetku zadnje četrtine, ko je najprej trojko za 68:82 zadel Luka Grum, po pridobljeni žogi in uspešnem polaganju Anžeta Germa, pa je prednost po dolgem času znašala "le" 12 točk (70:82). Tedaj je svoje dodal še Matic Perger in jasno je bilo, da bo zmaga odšla v Celje.

Že v sredo, 30. oktobra, bodo Škofjeločani imeli novo priložnost za zmago, saj se podajajo na gostovanje v Sežano. Naslednje domače srečanje bo na sporedu v soboto, 2. novembra, ko v ŠD Poden prihajajo Parklji z Jako Hladnikom na čelu.

#8 Anže Germ - 32 minut, 14 točk (4/6 za dve točki, 1/4 za tri točke, 3/5 prosti meti, 5 skokov (4 v napadu), 6 podaj, 3 osebne napake, 6 izsiljenih osebnih napak, 5 izgubljenih žog, 3 pridobljene žoge; +/- = -16, indeks 16.