+386 59 935 619

03128-1000010043

V Škofji Loki boljše Domžale
slikcaČlanice so v prvem delu tekmovanja odigrale zadnjo domačo tekmo in izgubile. V nepopolni sestavi so se dobro borile vse do konca, ko je zmanjkalo moči in športne sreče.
ČLANICE – 1.SKL – 15.KOLO:
ODEJA : DOMŽALE
58:67 (6:9, 19:17, 17:17, 16:24)

Strelke:
ODEJA: 25 (9/9, 5 skokov), Brdnik 10 (10/6), Žakelj 6 (6/2, 5 skokov), Dečman 5 (6/1, 6 skokov), Rešek 4 (4/2, 7 skokov), Čadež 4, Lesjak 4 (2/2), Hatič, Vukovič, Srebrič.
DOMŽALE: Berdajs 18 (13/10, 7 skokov), Bokavšek 13 (2/2, 1T), Osterman 11 (7/3, 6 skokov), Kuzma 7 (3/1), Hočevar 7 (5/1, 8 skokov), Kolar 6 (6/4), Frece 5 (1T), Šoper, Cerar.

V Škofji Loki se je dvijala tekma, ki je dokončno izoblikovala zgornji in spodnji del lestvice, ter tako določila ekipe, ki se bodo potegovale za prvaka in ekipe, ki bodo igrale za razvrstitev. Obe ekipi sta nastopili oslabljeni. Pri domačih so zaradi bolezni in poškodb manjkale Ljubenovič, Horvat, K.Oblak in Novak. Pri gostjah pa je manjkala njihova prva strelka in nasploh najbolj izkušena, Tina Kvaternik, ki se je preselila v celjski Merkur namesto Maje Erkič. Prva četrtina je bila zelo nenavadna, saj se je končala z zelo nizkim rezultatom, 6:9 za gostje. Tudi v drugih desetih minutah igre so imele Domžalčanke pobudo, Ločanke pa so sledile in držale razliko, ki so jo prav ob polčasu zmanjšale na eno samo točko. Tretja četrtina je bila ponovno zelo izenačena, točke pa sta obe ekipi dosegali v glavnem iz prostih metov, kar je igro zelo upočasnilo. Zadnjih 10 minut pa se je igra razživela. Najprej so Domžalčanke pobegnile na razliko 7 točk, vendar so domačinke na krilih razpoložene Teje Oblak in Karmen Brdnik preobrnile rezultat. Ločanke so vodile tudi minuto pred koncem za 3 točke, gostje pa so zmagale po zaslugi uspešnega izvajanja prostih metov, saj so jih v zadnji minuti metale kar 13, zadele pa 10 in zasluženo zmagale. Igralke Odeje so se sicer srčno borile, vendar je bila edina razpoložena v napadu, Teja Oblak (s 25 točkami), premalo, da bi še enkrat presenetili favorizirane Domžalčanke.

Trener Odeje, Drago Klemenčič: »Že četrto tekmo zapored smo izgubili v samem zaključku. In prav vse smo igrali proti ekipam, ki se bodo borile za prvaka v 2.delu. Ponosen sem na svojo ekipo, da kljub mladosti, poškodbam in bolezni dokazujejo, da se lahko kosamo z vsemi ekipami in da sodimo v zgornji del lestvice. Seveda bomo v drugem delu morali svoje kvalitete dokazovati še proti ekipam, ki so trenutno za nami na lestvici. Vsekakor pa bomo poskušali naš mladi rod zadržati in v naslednjih letih nadgraditi letošnje izkušnje in se nagraditi z uspehi. Čestitke Domžalam za uvrstitev v ligo za prvaka.«

Trener Domžal, Tomaž Bernot: »Čestitam svoji ekipi za prikazano igro. Kljub zelo pestremu tednu, ki je za nami, smo se uspeli zbrati in odigrati tekmo proti zelo kvalitetni domači ekipi.«