+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Za konec sezone prepričljiva zmaga v Novem mestu
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je sezono 2018/19 zaključila z zmago na vročem gostovanju pri Trotih. Obe moštvi sta si že pred tekmo zagotovili obstanek v 2. SKL, višje na lestvici pa so zaključili Škofjeločani, pri katerih je znova blestel Boris Jeršin.

Člani, 2. SKL, 6. kolo lige za obstanek, ŠC Livada, sobota, 20.4.2019
Troti - LTH Castings 76:89 (18:21, 17:23, 15:27, 26:18)
Troti: Janc, Ristič 7, Lopatič 11, Mervar, Vidrih 9, Derlink 7 (12 skokov), Krivec 9, Verbič 10, Gorenc 13 (6 skokov), Brežnjak 10.
LTH Castings: Bertoncelj 1, Mehle 5, Vesel 7, Vravnik 6, Dornik 12 (11 skokov), Jeršin 24 (5 podaj), Petrović 13 (5 skokov), Vršnik, Jakovina 11, Sočak, Kureš 8, Prepelič 2.

#9 Boris Jeršin - 25 minut, 24 točk (4/4 za dve, 5/6 za tri, 1/1 prosti meti), 3 skoki, 5 podaj, 2 osebni napaki, 2 izsiljeni osebni napaki, 2 izgubljeni žogi, 3 pridobljene žoge; +/- = +26, indeks 32.

Tekom sezone so v Športnem centru Livada domači le redko klonili, tokrat pa so morali priznati premoč četi Jake Hladnika, ki je še tretjič v sezoni bila boljša od Trotov. Že v prvem polčasu so bili gostje tisti, ki so pokazali več, ko je semafor pred zadnjo četrtino kazal rezultat 50:71, pa je bilo jasno, da bo zmaga odšla v Škofjo Loko. Pri Ulitkarjih se je izkazal Boris Jeršin, ki je v vsega 25 minutah zbral kar 24 točk in 5 podaj, do novega dvojnega dvojčka pa je uspelo priti Janu Dorniku, ki je tekmo končal pri 12 točkah in 11 skokih.

Škofjeločani tako sezono 2018/19 v 2. SKL zaključujejo na končnem 9. mestu. V rednem delu sezone so na 22 tekmah zbrali 9 zmag in 13 porazov, precej bolj uspešni pa so bili v drugem delu, ligi za obstanek, ko so na 6 tekmah zmago slavili kar 5-krat.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika ob koncu sezone:
"Za nami je še ena turbulentna sezona, v kateri vzponov in padcev ni manjkalo. Za tako mlado ekipo bi težko pričakovali, da bo kaj drugače, na žalost pa so nam tudi tokrat v nepravem času ponagajale poškodbe. Že na samem začetku smo pogrešali poškodovana Vjekoslava Petrovića in Borisa Jeršina, za nameček pa kmalu zatem ostali še brez Željka Markovića in Urbana Omana, ki bi temu moštvu lahko dodala ogromno. Cilj, obstanek v eliti, je dosežen, kljub vsemu pa ostaja nekaj grenkega priokusa, saj vemo, da bi se lahko enakovredno borili tudi v zgornjem delu lestvice. Ob tej priložnosti bi se zahvalil vsem v klubu za korektno delo ter čestital kolegu Petru Hartmanu in njegovim varovancem za naslov državnih podprvakov. Dobri treningi so obrodili sadove."