+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: S prebujenim Dornikom (24+12) nadigrali Trote
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na tekmi 3. kola lige za obstanek v 2. SKL prikazali dobro predstavo in po 40 minutah igre z 98:71 ugnali Trote ter se tako močno približali obstanku v ligi. S 24 točkami in 12 skoki se je izkazal Jan Dornik.

Člani, 2. SKL, liga za obstanek, 3. kolo, ŠD Poden, petek, 5.4.2019
LTH Castings - Troti 98:71 (24:17, 22:16, 23:19, 29:19)
LTH Castings: Bertoncelj, Mehle, Vesel 18 (5 skokov), Vravnik 8 (6 skokov), Dornik 24 (12 skokov), Jeršin 11 (6 skokov in 9 podaj), Petrović, Vršnik 6, Jakovina 4, Sočak 7, Kureš 15, Prepelič 5.
Troti: Janc, Šteblaj 5, Ristič 18 (6 podaj), Lopatič 4, Merver 2, Vidrih 20, Derlink 12 (12 skokov in 5 podaj), Mežan, Gorenc 10, Brežnjak.

#8 Jan Dornik - 23 minut, 24 točk (8/13 za dve, 1/2 za tri, 5/8 prosti meti), 12 skokov (7 v napadu), 2 podaji, 5 izsiljenih osebnih napak, 2 pridobljeni žogi; +/- = +14, indeks 31.

Škofjeloški LTH Castings je na drugi domači tekmi še drugič povsem nadigral Trote. Novomeščani so se dobro držali do polovice prve četrtine, ko so še bili v ospredju (11:17), nato pa so varovanci Jake Hladnika dali v višjo prestavo in z delnim izidom 18:0 ušli na 12 točk prednosti (29:17). Večji del tekme se je prednost domačih gibala okoli 20 točk, Troti pa so v zadnji četrtini z delnim izidom 8:0 poizkušali še zadnjič zapretiti. Razigral se je Rok Vidrih, ki je goste približal na 11 točk zaostanka (71:60), domači pa so odgovorili na krilih razigranega Jana Dornika in na koncu slavili s kar 27 točkami razlike.

Košarkarji LTH Castingsa so si z zmago proti Trotom z nogo in 3/4 že zagotovili obstanek v ligi. Dokončno ga lahko potrdijo na naslednji tekmi, ki bo v ŠD Poden v sredo, 10. aprila. V Škofjo Loko prihaja zadnjeuvrščeno moštvo iz Grosupljega.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
"Čestital bi fantom za pomembno zmago. Držali so se navodil, ki smo se jih dogovorili pred tekmo, nato pa je stekel še met za tri točke in hitro smo si uspeli priigrati neulovljivo prednost. V sredo bomo naredili vse, da si tudi dokončno zagotovimo obstanek v ligi."