+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: V Portorožu ni šlo, danes v ŠD Poden Troti
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so imeli v 2. kolu lige za obstanek v 2. SKL lepo priložnost, da si že zagotovijo obstanek v ligi, a je niso uspeli izkoristiti. Portorožani so bili boljši z 77:71. Danes, v petek, v ŠD Poden prihajajo Troti.

Člani, 2. SKL, liga za obstanek, 2. kolo, ŠD Lucija, sreda, 3.4.2019
Portorož - LTH Castings 77:71 (22:17, 24:16, 15:18, 16:20)
Portorož: Cole 29 (12 skokov in 5 blokad), Hvalec, Zaro, Miklavčič 12 (5 podaj), Bahor 11 (5 skokov), Drenik 3, Fischione, Plahuta, Klepač 8, Pegan, Cvetičanin 12, Jovanović 2.
LTH Castings: Bertoncelj, Mehle, Vesel 16 (9 skokov), Vravnik 9 (6 skokov), Dornik, Jeršin 17, Petrović 7, Vršnik, Jakovina, Sočak 4, Kureš 7, Prepelič 11.

#9 Boris Jeršin - 40 minut, 17 točk (1/1 za dve, 5/11 za tri), 4 skoki (1 v napadu), 2 podaji, 4 osebne napake, 4 izsiljene osebne napake, 1 izgubljena žoga, 1 pridobljena žoga; +/- = -6, indeks 17.

Škofjeloški LTH Castings je imel priložnost, da bi si z zmago v Portorožu dokončno zagotovil obstanek v 2. SKL, a je ni izkoristil. Predvsem prvi polčas je bil s strani “Ulitkarjev” mnogo preslab, da bi lahko upali na tretjo zmago na medsebojnih tekmah v letošnji sezoni proti Portorožu. Domačini so po zaslugi izjemnega Timotyja Roberta Cola na glavni odmor odšli s prednostjo 13 točk (46:33), v zadnji četrtini pa zmago vseeno nekajkrat postavili pod vprašaj. Najbližje so Škofjeločani prišli minuto in pol pred koncem, ko je Matic Vesel zadel za znižanje zaostanka na 4 točke (73:69). Zmago domačinov je tedaj potrdil Aleks Cvetičanin.

Varovanci Jake Hladnika bodo imeli novo priložnost, da se približajo obstanku v 2. SKL že v petek, ko bodo v ŠD Poden gostili Trote. Portorožani bodo v derbiju začelja gostovali pri Grosupeljčanih.

Izjava trenerja Jake Hladnika po tekmi:
"Portorožani so na domačem terenu pokazali povsem drugačen obraz kot v rednem delu sezone v Škofji Loki. Zavedamo se, da borba za obstanek še zdaleč ni zaključena, še posebej ne po tem porazu. Želim si, da bi nas v petek proti Trotom podprlo čim večje število navijačev."