+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Škofjeločani z razpoloženim Kurešom nadigrali Portorožane
slikcaV škofjeloški dvorani Poden se je zaključilo 19. kolo 2. SKL. LTH Castings je visoko z 88:51 odpravil Portorožane, katerim je uspelo postaviti neslavni rekord. V tretji četrtini namreč niso dosegli niti ene same točke. Prvo tekmo ob povratku v Škofjo Loko je za LTH Castings odigral Dominik Vršnik, ki je pustil dober vtis, tekmo pa končal pri 6 točkah, 4 skokih in 1 podajo.

:: OBŠIRNA FOTOGALERIJA ali Podoživite tekmo skozi objektiv Igorja Martinška. (kliknite za prevezavo)

Člani, 2. SKL, 19. kolo, ŠD Poden, sreda, 6.3.2019
LTH Castings – Portorož 88:51 (25:21, 23:12, 23:0, 17:18)
LTH Castings: Bertoncelj 5, Mehle 11, Vesel 9, Vravnik 11 (5 skokov), Dornik 1, Jeršin 5, Petrović, Vršnik 6, Jakovina 8, Sočak, Kureš 26, Prepelič 6 (5 skokov).
Portorož: Cole 9 (7 skokov), Hvalec 3, Zaro, Miklavčič 3, Bahor 22 (6 skokov), Drenik, Zagorac 8, Plahuta, Klepač, Pegan, Cvetičanin 2, Jovanovič 4.

#15 Luka Kureš - 22 minut, 26 točk (7/8 za dve, 4/5 za tri), 3 skoki, 4 podaje, 3 osebne napake, 2 pridobljeni žogi; +/- = +31, indeks 33.

Škofjeločani so v boju za mesta, ki vodijo v končnico, prišli do izjemno pomembne zmage. Tekmo je izjemno začel Luka Kureš, ki je dosegel kar 12 točk od uvodnih 14 ekipe. LTH Castings je že v začetku srečanja povedel s 14:6, Portorožani pa so odgovorili z delnim izidom 13:3 in tako prišli do vodstva (17:19). V nadaljevanju srečanja so bili gostje povsem nemočni, kar se je najbolj opazilo v tretji četrtini, ko v 10 minutah niso dosegli niti ene same točke. Edina svetla točka gostov je bil Žiga Bahor, ki je tekmo končal pri 22 točkah.

V 14 dneh še 4 tekme
Košarkarje LTH Castingsa v zaključku rednega dela sezone čaka naporen ritem, saj bodo v 14 dneh odigrali kar 4 tekme. Najprej v soboto odhajajo na gostovanje k Parkljem, v sredo, 13. marca, pa v ŠD Poden prihaja Plama pur. Kasneje bodo Škofjeločani gostili še Hrastnik, redni del sezone pa zaključili v Kranju pri ECE Triglavu.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Današnjo zmago posvečam mami, ki je bila prisotna na vseh naših tekmah. V kolikor ne bomo zmagovali še naprej, s to zmago nismo dosegli ničesar.«