+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Visoka zmaga nad Troti in skok na zmagovalne tirnice
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na tekmi 16. kola 2. SKL visoko s 87:69 ugnali novomeške Trote in tako prekinili niz treh zaporednih porazov. Naslednjo soboto Škofjeločane čaka težko gostovanje v Celju, naslednja domača tekma pa bo na sporedu v soboto, 23. februarja, ko v ŠD Poden prihaja Plama pur.

Člani, 2. SKL, 16. kolo, ŠD Poden, sobota, 2.2.2019
LTH Castings - Troti 87:69 (26:18, 22:24, 20:12, 19:15)
LTH Castings: Bertoncelj, Mehle 5, Vesel 15 (6 skokov), Vravnik 16 (12 skokov), Dornik 5, Jeršin 18 in 7 podaj, Karavdić 5, Jakovina, Sočak 15, Kureš 6, Jugovic 2, Prepelič.
Troti: Janc 11, Šteblaj, Ristič 14, Mervar 9, Vidrih, Derlink 9 (10 skokov), Krivec 4, Verbič 2, Mežan 10 (6 skokov), Gorenc 10, Brežnjak.

#7 Matija Vravnik – 30 minut, 16 točk (6/9 za dve, 4/5 prosti meti), 12 skokov (3 v napadu), 2 podaji, 4 osebne napake, 5 izsiljenih osebnih napak, 2 izgubljeni žogi, 1 pridobljena žoga; +/- = +14, indeks 25.

Po porazih v Sežani, Podčetrtku in Medvodah so Škofjeločani ugnali Trote in tako prišli do izjemno pomembne zmage v boju za končnico, kamor pelje prvih 8 mest. Troti so na prvi medsebojni tekmi v letošnji sezoni četo Jake Hladnika ugnali za 14 točk (77:63), tokrat pa je bila končna razlika višja (87:69), kar pomeni, da iz medsebojnega dvoboja kot zmagovalec odhaja LTH Castings. Škofjeločani so tokrat zadeli kar 12 trojk, od tega 4 Boris Jeršin, dobro pa so izvajali tudi proste mete (15/17). Troti so bili v igri za zmago do 29. minute, ko so zaostanek znižali na 8 točk (62:54). Škofjeločani so tedaj odgovorili z delnim izidom 9:0, povedli z 71:54 in tako odločili zmagovalca.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Fantje so se tokrat v veliki meri od prve do zadnje minute držali dogovorov, rezultat pa je visoka in pomembna zmaga nad Troti. Vemo, da smo sposobni igrati še precej bolje, upam pa, da bomo to dokazali čim prej.«