+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Nezaustavljivi Karavdić (34) premalo za presenečenje v Podčetrtku
slikcaČeprav so košarkarji LTH Castingsa vodili 35 minut, so na gostovanju v Podčetrtku morali priznati premoč favoriziranim Podčetrtčanom. Blestela sta Dejan Milašinović na eni in Sedin Karavdić na drugi strani, ter tako oba potrdila zakon bivšega. Za Škofjeločane je prvič po povratku zaigral Jan Dornik, ki je v 11 minutah zbral 6 točk in 2 skoka.

Člani, 2. SKL, 14. kolo, ŠD Podčetrtek, nedelja, 20.1.2019
Terme Olimia Podčetrtek – LTH Castings 95:91 (18:25, 16:22, 28:23, 33:21)
Terme Olimia Podčetrtek: Lupše, Milašinović 34 (6 podaj), Žvan 14, Švigelj, Sevšek 3, Radanovič 3, Cerkovnik 21 (14 skokov in 6 podaj), Kalajdžiski, Švigelj 20 (7 skokov), Florjanc.
LTH Castings: Betroncelj, Vesel 4 (8 skokov), Vravnik 13 (10 skokov in 5 podaj), Dornik 6, Jeršin 17, Karavdić 34, Jakovina 6, Sočak 3, Kureš 8, Prepelič.

Naj igralec LTH Castingsa:
#11 Sedin Karavdić - 35 minut, 34 točk (5/8 za dve, 7/9 za tri, 3/4 prosti meti), 4 skoki, 2 podaji, 5 osebnih napak, 3 izsiljene osebne napake, 2 izgubljeni žogi, 1 blokada, 1 prejeta blokada; +/- = -9, indeks 33.

Škofjeločani so se s povratnikom Janom Dornikom dobro upirali Podčetrtčanom in bili večji del tekme tudi v prednosti. V drugi četrtini so med drugim že povedli s 14 točkami prednosti (30:44), a le-ta se je začela v drugem polčasu iz minute v minuto topiti. Podčetrtčani so Ulitkarje ujeli nekaj minut pred koncem, ko je Anže Cerkovnik z “and-1” potezo poskrbel za izenačenje na 74:74. Kljub odlični učinkovitosti v napadu, pri Škofjeločanih bode predvsem 10 zgrešenih prostih metov, nekaj tudi v sami končnici, kar se je med drugim izkazalo za usodno. Zakon bivšega sta potrdila na eni strani Dejan Milašinović ter na drugi Sedin Karavdić. Oba sta tekmo končala pri 34 točkah.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
Tudi, če bi se danes tekma končala z našo zmago, to ne bi bilo nezasluženo. Vodili smo 35 minut, na koncu pa nam žal zmanjkalo moči. Želje fantom ne morem očitati, a za zmagovanje bo potrebnih 40 minut zbranosti in garanja.