+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Praznični gorenjski derbi v ŠD Poden pripadel Triglavanom
slikcaV soboto, 22. decembra, smo bili v ŠD Poden priča prav posebnemu gorenjskemu derbiju, v katerem so se do novega para točk prebili košarkarji ECE Triglava, ki so Škofjeločane ugnali prvič po letu 2014. Po 40 minutah igre se je rezultat na semaforju ustavil pri 60:71.

Člani, 2. SKL, 11. kolo, ŠD Poden, sobota, 22.12.2018
LTH Castings - ECE Triglav 60:71 (16:18, 18:15, 14:21, 12:17)
LTH Castings: Bertoncelj, Vesel 6 (5 skokov), Vravnik 19 (6 skokov), Jeršin 7 (7 skokov in 11 podaj), Karavdić 11 (9 skokov), Jakovina, Sočak 10 (5 skokov), Kureš 7, Jugovic, Prepelič.
ECE Triglav: Bešter 3, Zdolšek 10, Vojičić 13, Ješe, Kuralt 8 (5 skokov), Stavrov 7, Lotrič 10, Samec, Julević 12, Smrekar 2, Parljak, Čajič 6 (8 skokov)

:: OBŠIRNA FOTOGALERIJA ali Podoživite tekmo skozi objektiv Igorja Martinška. (kliknite za prevezavo)

Naj igralec LTH Castingsa:
#7 Matija Vravnik - 38 minut, 19 točk (9/13 za dve, 1/5 prosti meti), 6 skokov (vsi v napadu), 2 osebni napaki, 6 izsiljenih osebnih napak, 3 izgubljene žoge; +/- = -7, indeks 14.

V škofjeloški dvorani Poden sta se v tekmi 11. kola 2. SKL pomerila gorenjska rivala LTH Castings in ECE Triglav. Pred samim pričetkom tekme smo bili priča prav posebni predstavitvi obeh moštev, ki sta na igrišče stopili skupaj klubskima selekcijama do 11. leta. Varovance Tomaža Fartka so na igrišče pospremili najmlajši škofjeloški upi, četo Jake Hladnika pa mladi Kranjčani. Obe mlajši selekciji sta se med polčasom pomerili tudi med seboj in pokazali, da se Gorenjski za košarko v prihodnje ni potrebno bati.

:: Fotogalerija obračuna med LTH Castingsom U11 in ECE Triglavom U11. (kliknite za prevezavo)

Tako kot se je pričakovalo že pred samo tekmo, smo bili priča izjemno izenačenem obračunu, v katerem pa so na koncu vendarle več pokazali gostje. V dresu ECE Triglava sta se med drugim uspešno predstavila tudi nekdanja "Ulitkarja" Tomo Čajič in Mensud Julević, ki sta domačim zadala 18 točk, v svojo statistiko pa vpisala tudi 12 skokov. Domači še naprej čakajo na povratek poškodovanega Vjekoslava Petrovića, preostala zasedba Jake Hladnika, ki je pred kratkim ostala brez Urbana Omana in Željka Markovića, pa je v zaključku obračuna ostala brez prepotrebne svežine za morebiten preobrat.

Triglavani so tako prvič po letu 2014 ugnali Škofjeločane, ki so pred tokratnim obračunom dobili štiri obračune v nizu. Fartkovi so zabeležili 6. zmago v sezoni, Hladnikovi pa ostali pri 5 zmagah. Novo priložnost za zmago bodo "Ulitkarji" imeli v soboto, 5. januarja, ko v ŠD Poden prihaja Grosuplje. Tekma se bo pričela ob 18. uri.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Mislim, da smo bili na tekmo dobro pripravljeni in igralcem ne morem očitati borbenosti. Gotovo pa je poraz posledica dejstva, da imamo v ekipi trenutno komaj deset igralcev. Zlasti za naše mlade igralce je bila današnja tekma prva resna preizkušnja in poraz še malo ni tragičen, če se bomo iz tega kaj naučili in v nadaljevanju sezone prikazali boljšo igro. Mladi pač potrebujejo čas za razvoj in ostati moramo potrpežljivi. Naš prvi cilj je obstanek v ligi, če pa se nam bo ponudila priložnost pa se bomo potrudili za uvrstitev med najboljših osem v ligi.«