+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Rekordni Vravnik (38+19) zrežiral preobrat v Portorožu!
slikcaKljub temu, da so v drugem polčasu že zaostajali za 17 točk, je košarkarjem LTH Castingsa uspelo priti do zelo pomembne zmage v Portorožu. V ŠD Lucija se je igral podaljšek, v katerem je tako kot tekom celotnega srečanja blestel Matija Vravnik, ki je 38 točkam dodal še kar 19 skokov. Na igrišče se je po dolgi odsotnosti vrnil Boris Jeršin.

Člani, 2. SKL, 8. kolo, ŠD Lucija, sobota, 24.11.2018
Portorož - LTH Castings 85:88* (30:19, 20:18, 13:14, 11:23) (11:14)
Portorož: Cole 19 (26 skokov in 12 blokad), Zaro, Miklavčič 11, Bahor 9 (6 podaj), Drenik 2, Klepač 5, Cvetičanin 28 (5 podaj), Radanovič 11, Jovanovič.
LTH Castings: Bertoncelj, Mehle 2, Vesel 24 (16 skokov), Vravnik 28 (19 skokov), Jeršin 6, Marković 10, Jakovina 5, Sočak 3, Kureš, Prepelič.

#7 Matija Vravnik - 42 minut, 38 točk (15/24 za dve točki, 8/11 prosti meti), 19 skokov (6 v napadu), 1 podaja, 4 osebne napake, 10 izsiljenih osebnih napak, 3 izgubljene žoge, 2 pridobljeni žogi, 1 blokada, 6 prejetih blokad; +/- = 4, indeks 46.

Škofjeločani so v Portorož pripotovali z nizom treh zaporednih porazov. Dva so "Ulitkarji" zabeležili v Pokalu Spar proti Mesariji Prunk Sežani, enega pa na gostovanju v Ilirski Bistrici. Potrebovali so zmago za dvig samozavesti in od začetka nanjo ni kazalo. Ekipa je pred dnevi ostala brez Urbana Omana, ki se je vrnil v Helios Sunse, v Portorož pa s soigralci ni odpotoval oboleli Tilen Jugovic.

Domačini so že v prvi četrtini Škofjeločanom nasuli kar 30 točk, nezaustavljiv pa je bil Aleks Cvetičanin, ki je že v prvih 6 minutah zbral 15 točk. V tretji četrtini so Portorožani dvakrat že povedli s kar 17 točkami prednosti (57:40 in 63:46), nato pa je sledil delni izid 15:0 v korist Škofjeločanov. Že tako razpoloženema Matiji Vravniku in Maticu Veselu se je v napadu pridružil še Željko Marković, ki je s 6 zaporednimi točkami četo Jake Hladnika v 33. minuti povsem približal domačinom (63:61). Slednji so kasneje znova ušli na +7 (68:61), po minuti odmora pa se je pričel šov Vravnika. Igro Škofjeločanov je organiziral povratnik Boris Jeršin, Vravnik pa je kljub nekaterim prejetim blokadam (Timoty Robert Cole jih je podelil kar 12 (!)), bil nezaustavljiv in polnil mrežico domačih. Še v 35. minuti je bil Matija pri 20 doseženih točkah, do podaljška, ki ga je s košem za 74:74 izsilil prav Vravnik, pa je bil že pri 30 točkah. V dodatnih 5 minutah jih je domačinom nasul še 8 in zmaga je odšla v Škofjo Loko.

Trener Jaka Hladnik je že pred tekmo poudarjal, kako pomembno bo, da njegovo moštvo dobi boj pod obročem. Na koncu so "Ulitkarji" zbrali kar 58 skokov, kar pa ni edina rekordna številka. Samo Matija Vravnik jih je zbral 19, Timoty Robert Cole na drugi strani kar 26, dodal pa tudi 12 blokad.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Čestitke ekipi za pomembno zmago. Še enkrat več smo stopili skupaj in zrežirali velik preobrat. Matija je v slogu kapetana odigral zares izjemno tekmo, rad pa bi izpostavil tudi prispevek Borisa, ki je že na prvi tekmi po povratku odigral 38 minut. Za vse, kar je za ekipo postoril na igrišču in izven njega, bi se rad zahvalil Markoviću, ki nas po tej tekmi zapušča in mu želim vse najboljše v nadaljevanju kariere.«