+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Bistričani s cono presenetili in ugnali Škofjeločane
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je v Ilirski Bistrici zabeležila drugi zaporedni poraz. Po pokalnem porazu proti Mesariji Prunk Sežani, so varovanci Jake Hladnika na tekmi 7. kola 2. SKL morali priznati premoč tudi košarkarjem Plame pur.

Člani, 2. SKL, 7. kolo, OŠ Antona Žnideršiča, sobota, 17.11.2018
Plama pur - LTH Castings 69:54 (22:13, 13:15, 14:10, 20:16)
Plama pur: Šajn, Miličevič 11 (9 skokov), Sajevic 10, Derenčin 5, Zalar 14 (6 podaj), Hreščak R. 10, Srebovt 13 (10 skokov in 6 podaj), Hrenovec 2, Ferenčić 4, Hreščak L., Bubnič, Malečkar.
LTH Castings: Bertoncelj, Mehle 2, Vesel, Vravnik 10 (10 skokov), Oman 4, Marković 13, Jakovina 2, Sočak 5 (5 skokov), Frelih, Kureš 5, Jugovic 7, Prepelič 6.

#7 Matija Vravnik - 33 minut, 10 točk (4/10 za dve, 2/2 prosti meti), 10 skokov (3 v napadu), 2 podaji, 4 osebne napake, 3 izslijene osebne napake, 3 izgubljene žoge, 1 pridobljena žoga, 1 blokada; +/- = -12, indeks 15.

Že sam začetek tekme v OŠ Antona Žnideršiča za Škofjeločane ni bil najbolj obetaven. Domači so namreč v 8. minuti obračuna po košu Tilna Zalarja povedli že z 12 točkami prednosti (20:8). V začetku druge četrtine se je pri LTH Castingsu razigral Željko Marković, ki je s 6 zaporednimi točkami Škofjeločane v 13. minuti približal na 3 točke zaostanka (22:19). Bistričani so na glavni odmor odšli s 7 točkami prednosti (35:28), v začetku drugega polčasa pa četa Jake Hladnika kar 6 minut ni dosegla točke. V tem času so gostje pripravili delni izid 10:0 in tako v 26. minuti igre povedli s 45:28. Domači so Škofjeločane presenetili predvsem s consko obrambo, na katero "Ulitkarji" ob neuspešnem metu za tri točke (6/30) niso našli pravega odgovora.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Tokrat smo igrali preslabo, da bi si zaslužili priti do zmage. Glede na mladost in neizkušenost ekipe je pričakovati, da nihanja v igri bodo prisotna, a potrebno jih bo zmanjšati. Tekmo moramo čim prej pozabiti in se dobro pripraviti na naslednjega nasprotnika.«

Naslednja tekma
Člani, Pokal Spar, 4. krog, povratna tekma, SŠ Srečka Kosovela, torek, 20.11.2018
Mesarija Prunk Sežana - LTH Castings (18.00) [80:57*]