+386 59 935 619

03128-1000010043

Derbi pripadel Ježici
slikcaPomembno tekmo za uvrstitev med najboljših 5 ekip so v pravem derbiju Ločanke izgubile.
ČLANICE - 1.SKL – 13.KOLO:

ODEJA – ŽKD JEŽICA
64:79 (13:9, 12:25, 12:25, 27:20)

Strelke:
ODEJA: T.Oblak 16 (2/2, 2T), Žakelj 14 (6/5, 1T), Čadež 9 (4/2, 1T), Rešek 8 (4/4, 7 skokov), Ljubenovič 6 (2/0, 2T), Hatič 6(4/3, 1T), K.Oblak 5(1T, 5 pridobljenih žog), Vukovič, Lesjak, Horvat, Dečman, Brdnik.
JEŽICA: Svetina 17 (2/1, 4T), Špacapan 16(5/2, 2T), Zajec 14 (8/5, 1T, 8 skokov), Čuk 11 (4/4, 1T), Trebec 9 (5/5, 7 skokov), Vraničar 8 (3/2), Verbole 4 (2/2), Pavli, Štembergar, Gorenc, Borič, Ivanc.

Derbi kola, ki je delno že odločal o uvrstitvi ekip v ligo za prvaka, je dobila Ježica. Na začetku tekme pa ni kazalo tako, saj so mlade Ločanke vodile vse do 12.minute, največ že kar 8 točk. Nato pa so po seriji 9:0 ljubljančanke ujele priključek in si z bolj učinkovitim napadom zagotovile prednost 9 točk ob polčasu. Napadalna »kriza« domačink se je nadaljevala še po odmoru, saj so Ločanke do 5.minute nadaljevanja zmogle le tri točke in do odmora pred zadnjo četrtino zaostajale že za 22 točk. V zadnjih 10.minutah so z veliko požrtvovalnosti in borbe uspele razliko zmanjšati na 11 točk, vendar jim je zmanjkalo moči in časa tako, da so Ježičanke z uspešnim izvajanjem prostih metov v zaključku uspele zadržati razliko in si zagotovile pomembno zmago.

Trener Odeje, Drago Klemenčič: »Kljub veliki želji nam ni uspelo doseči pomembne zmage. Zdaj moramo čim prej pozabiti na ta dva poraza in na naslednjih tekmah poskušati koga presenetiti in se znova priključiti ekipam, ki se borijo za uvrstitev med prvih pet ekip. Vem, da bodo moje igralke poskušale dokler obstajajo teoretične možnosti, kar pa je najpomemneje. Čestitam Ježici za zmago«
Trener Ježice, Vlado Velikonja: »Zelo lepa tekma dveh mladih ekip. Vesel sem, da se naša ekipa dviguje. Taktično smo odigrali tako, kot smo se dogovorili. Čestitam mojim dekletom, igralkam Odeje pa želim uvrstitev med šestorico, saj si zaslužijo.«