+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Škofjeločani nadskakali in ugnali Medvodčane
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na tekmi 4. kroga 2. SKL za moške zabeležili drugo zmago, prvo pred domačimi gledalci. Z rezultatom 83:67 so porazili Brinox Medvode in se na lestvici povzpeli na 4. mesto. Z 21 točkami in 9 skoki se je znova izkazal Matic Vesel, 4 trojke je dodal Tim Sočak.

Člani, 2. SKL, 4. kolo, ŠD Poden, sobota, 27.10.2018
LTH Castings - Brinox Medvode 83:67 (19:15, 22:22, 24:19, 18:11)
LTH Castings: Bertoncelj, Mehle 11 (5 skokov), Vesel 21 (9 skokov + 4 podaje), Vravnik 6 (12 skokov), Marković 15, Jakovina, Sočak 15, Frelih 2, Kureš 4 (7 podaj), Jugovic, Prepelič 9 (7 skokov).
Brinox Medvode: Korošec 2, Jesih 3, Novak 3, Podpečan, Mišič 30 (8 skokov), Bunčič 5 (5 podaj), Purič 3, Gregorčič 2, Tovilović 9, Lukšič, Ribnikar 10 (6 skokov).

Naj igralec LTH Castingsa
#6 Matic Vesel – 35 minut, 21 točk (8/10 za dve točki, 5/5 prosti meti), 9 skokov (2 v napadu, 7 v obrambi), 4 podaje, 4 osebne napake, 3 izsiljene osebne napake, 2 izgubljeni žogi, 1 pridobljena žoga, 1 blokada, 1 prejeta blokada; +/- = +12, indeks 32.

Trener Škofjeločanov Jaka Hladnik tudi tokrat ni mogel računati na pomoč nekaterih košarkarjev. Že poškodovanima Borisu Jeršinu in Vjekoslavu Petroviću se je na listi poškodovanih pridružil še Urban Oman, kljub manjku pomembnih članov ekipe, pa je "Ulitkarjem" uspelo priti do nove zmage. V prvi četrtini smo v ŠD Poden spremljali predvsem obračun med Maticem Veselom in Juretom Mišičem. Košarkar LTH Castingsa je v prvih 10 minutah zbral 11 točk in 3 podaje, medtem ko je Mišič prispeval kar 12 točk od skupno 15 Medvod. V nadaljevanju smo spremljali sicer izenačen prvi polčas, na odmor pa so predvsem po zaslugi Tima Sočaka s prednostjo 41:37 odšli Škofjeločani. Z dobrim skokom in obrambo so v tretji četrtini domači počasi, a vztrajno prednost višali, ko se je razigral še Vid Mehle, pa je vodstvo "Ulitkarjev" hitro postalo neulovljivo. Končni rezultat 83:67 je s prvim košem v članskem dresu LTH Castingsa postavil 16-letni Nace Frelih. Že v torek Škofjeločane čaka povratni obračun 3. kroga Pokala Spar proti Kolpi.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Vesel sem, da smo tudi na domačem terenu prišli do prve zmage. Tudi tokrat nam ni stekel met z razdalje, a to smo nadoknadili z borbeno predstavo in dobrim zapiranjem pod obema obročema. Čaka za počitek ni, saj vstopamo v nov teden, v katerem bomo znova odigrali dve tekmi.«