+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Borbeni Škofjeločani tesno poraženi proti termalcem
slikcaKošarkarji škofjeloškega LTH Castingsa so na tekmi 3. kola 2. SKL zabeležili še drugi poraz na domačem terenu. V izjemno napetem obračunu je četo Jake Hladnika porazila ekipa Terme Olimia Podčetrtek, ki se je zmage, bilo je 87:88, razveselila po zgrešenem metu Urbana Omana v zadnji sekundi.

Člani, 2. SKL, 3. kolo, ŠD Poden, sobota, 20.10.2018
LTH Castings - Terme Olimia Podčetrtek 87:88 (24:29, 15:22, 25:22, 23:15)
LTH Castings: Bertoncelj, Mehle 2, Vesel 15 (6 skokov), Vravnik 19 (9 skokov), Oman 20, Marković 14 (11 skokov), Jakovina, Kureš 8, Jugovic 3, Prepelič 6.
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 25 (5 podaj), Lupše, Milašinović 10 (8 podaj), Žvan, Tabak, Sevšek 13, Škorjanc, Štruc 11, Cerkovnik 22 (6 skokov), Švigelj 7, Lisica.

#7 Matija Vravnik - 34 minut, 19 točk (7/13 za dve točki, 5/7 prosti meti), 9 skokov (4 v napadu, 5 v obrambi), 2 podaji, 3 osebne napake, 6 izsiljenih osebnih napak, 2 izgubljeni žogi, 1 pridobljena žoga, 2 blokadi; +/- = 3, indeks 23.

Košarkarji LTH Castingsa tudi v tretjem ligaškem obračunu v letošnji sezoni niso razočarali. Tokrat Škofjeločani za razliko od zadnje tekme proti Grosupeljčanom niso dobili prve četrtine, ponovno pa predvsem v prvem polčasu prejeli preveliko število košev. Podčetrtčani so namreč na glavni odmor odšli z 51 doseženimi točkami ter 12 točkami prednosti (39:51). Domačinom je največ težav povzročal Anže Cerkovnik, ki je že v 1. četrtini zbral 14 točk. Termalci so v 25. minuti obračuna prvič povedli tudi s 15 točkami prednosti (47:62), minuto kasneje pa je šele prvo trojko (v 12 poizkusu za Škofjeločane) zadel Matic Vesel. Domači so odgovorili z delnim izidom 10:0 in zaostanek znižali na vsega 5 točk (57:62). Gostje so se po trojki Dejana Milašinovića znova oddaljili na 12 točk prednosti (59:71), a borbeni "Ulitkarji" so se znova uspeli vrniti. Po izgubljeni žogi gostujočega kapetana Nejca Strnada, ki je prestopil avt črto, so imeli celo priložnost za zmago, met za 3 točke pa je v zadnji sekundi zgrešil sicer prvi strelec Škofjeločanov Urban Oman.

Ob odličnem Omanu gre izpostaviti še kapetana Matijo Vravnika, ki je na parketu prebil kar 34 minut, v tem času pa zbral 19 točk in 9 skokov. Do prvega dvojnega dvojčka v novi sezoni se je prebil Željko Marković (14 točk in 11 skokov), svojih 8 minut pa je na parketu dobro izkoristil tudi 16-letni Tilen Jugovic, ki je 3 točkam dodal še 3 skoke.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Svojim varovancem ne morem ničesar zameriti, saj so na parketu dali vse od sebe. V bistvu bi prav zaradi tega fante rad tudi pohvalil. Tudi tokrat smo sicer prejeli preveliko število točk, smo pa znova nadskakali nasprotnika. Z nekaj sreče bi lahko zmaga ostala tudi doma.«