+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Oman (28) in Vravnik (21) zrežirala zmago Škofjeločanov v Grosupljem
slikcaŠkofjeloški LTH Castings je na drugi tekmi v sezoni prišel do prve zmage. V zaostalem obračunu 1. kola so varovanci Jake Hladnika na krilih Urbana Omana (28 točk + 8 skokov) in Matije Vravnika (21 točk + 5 skokov) ugnali Grosupeljčane. Končni rezultat v ŠD Brinje je bil 85:92.

Člani, 2. SKL, 1. kolo, ŠD Brinje, sreda, 17.10.2018
Grosuplje - LTH Castings 85:92 (18:29, 23:20, 24:24, 20:19)
Grosuplje: Andolšek Heine, Likar 2, Zdešar 14, Hojč 6, Istogu, Žužek 8 (5 skokov), Marinč 28 (5 podaj), Šuša 7 (5 podaj), Savič 9, Snoj 11 (10 skokov)
LTH Castings: Bertoncelj 2, Mehle 2, Vesel 12 (8 skokov), Vravnik 21 (5 skokov), Oman 28 (8 skokov), Marković 14 (5 skokov), Jakovina, Sočak 7, Kureš 4, Jugovic 2, Prepelič.

Naj igralec LTH Castingsa
#8 Urban Oman - 40 minut, 28 točk (11/13 za dve točki, 0/4 za tri točke, 6/9 prosti meti), 8 skokov (vsi v obrambi), 3 podaje, 1 osebna napaka, 7 izsiljenih osebnih napak, 2 izgubljeni žogi, 3 pridobljene žoge, 3 blokade; +/- = 7, indeks 28.

Tako kot proti Sežancem, so Škofjeločani tudi proti Grosupeljčanom v tekmo vstopili odlično. Že v prvi četrtini so dosegli kar 29 točk, po 9 sta jih zbrala Urban Oman in Matija Vravnik, ki sta tako že v prvih 10 minutah napovedala odličen strelski večer. V 14. minuti je prednost LTH Castingsa po trojki Tima Sočaka zrasla že na 15 točk (26:41), še višja pa je bila v 25. minuti, ko je Željko Marković povišal na 47:63. Grosupeljčani so zaostanek še pred zadnjo četrtino prepolovili (65:73), se spet znašli v visokem zaostanku (67:82), a se še 5 minut pred koncem znova vrnili v igro za zmago. Rezultat je bil 77:82, minuto in pol pred koncem pa 85:90. Grosupeljčani so nato imeli dva napada, da bi prednost Škofjeločanov še znižali, a so bili neuspešni, zmago LTH Castingsa pa je z zabijanjem potrdil Matic Vesel.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Gostovanje v Grosupljem se je še enkrat več izkazalo za zahtevnega. Tekmo smo ponovno odlično odrpli, si večkrat priigrali dvoštevilčno prednost, a jo tudi povsem po nepotrebnem zapravili. Dominirali smo v skoku, kar je sigurno bil pomemben dejavnik pri kočnem rezultatu. Časa za počitek ni, že v soboto v ŠD Poden prihajajo Terme Olimia.«