+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: S Kraljem (32+7+5) in Lisico (15+10) do prve zmage nad Sežanci
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je v tekmi 8. kola Lige Nova KBM za obstanek zabeležila drugo zmago v drugem delu sezone. Škofjeločani so bili z 98:80 prepričljivo boljši od Mesarije Prunk Sežane in se z "Mesarji" poravnali tudi na lestvici. Blestela sta Kralj in Lisica, ki sta skupaj zbrala 47 točk, 17 skokov in 6 podaj. Že v soboto, 21. aprila, na Podnu nova tekma.

Člani, Liga Nova KBM za obstanek, 8. kolo, ŠD Poden, sreda, 18.04.2018
LTH Castings - Mesarija Prunk Sežana 98:80 (25:23, 23:12, 21:20, 29:25)
LTH Castings: Strmčnik, Stopar 18, Petrović 3 (5 podaj), Bertoncelj, Lisica 15 (10 skokov), Kralj 32 (7 skokov + 5 podaj), Sočak 7, Čergič 5, Mlakar 8, Markovič 10 (6 skokov).
Mesarija Prunk Sežana Urbas 4, Sirnik 5, Šturm, Stepančič 6, Kukanja 4, Milašinović 15, Mevla 11, Furlan 5, Šrkinjar, Mahne 2, Dimec 12, Duncan 16 (5 skokov).

Naj igralec LTH Castingsa:
#12 David Kralj - 34 minut, 32 točk (9/15 za dve točki, 2/8 za tri točke, 8/9 prosti meti), 7 skokov (1 v napadu, 6 v obrambi), 5 podaj, 3 osebne napake, 9 izsiljenih osebnih napak, 1 izgubljena žoga; +/- = 17, indeks 30.

Obračun 8. kola Lige Nova KBM za obstanek sta obe ekipi pričeli oslabljeni. Pri Škofjeločanih so manjkali kar trije standardni člani prve peterke (Borisu Jeršinu sta se na listi poškodovanih pridružila še Jan Dornik in Jan Strmčnik), pri Sežancih pa je tekmo izpustil Luka Grum, ki je zaradi poškodbe, ki jo je staknil v prejšnjem krogu že zaključil sezono. Gostje so v 2 sekundi obračuna že povedli, začetno vodstvo (0:2), pa se je na koncu izkazalo tudi za zadnje vodstvo Sežancev na srečanju. Domači so na krilih Aljaža Stoparja in Davida Kralja hitro odgovorili z delnim izidom 15:5 za 15:7 in tako gostujočega trenerja Igorja Thalerja že v 4. minuti obračuna prisilila k minuti odmora. Prednost Škofjeločanov je še narasla po odličnem finišu prvega polčasa, ki se je končal z rezultatom 48:35. V tretji četrtini so »Ulitkarji« mirno držali svojo prednost, nekoliko pa so gostje zapretili v začetku zadnje četrtine, ko so v 33. minuti po košu Matica Urbasa zaostanek znižali na 8 točk (71:63). Tedaj so s trojkami odgovorili znova odličen Kralj, Vjekoslav Petrović in Željko Marković, ki so Škofjeločanom priigrali zadostno prednost za miren zaključek srečanja.

Izjavi trenerjev obeh ekip po tekmi:
Jaka Hladnik, trener LTH Castings: »Čestitke našim fantom, ki so danes kljub težavam s poškodbami, prišli do povsem zaslužene zmage. Celo tekmo smo bili boljši nasprotnik od gostov in z borbeno igro nadigrali Sežance. Pred nami sta se dve tekmi in na obeh gremo na zmago.«
Igor Thaler, trener Mesarije Prunk Sežane: »Dve domači tekmi proti prvoligašem sta nam izpraznili akumulatorje. Tekmo smo odigrali brez prave energije. Čestitam domačim za zasluženo zmago.«