+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Dober odpor zdesetkanih Škofjeločanov v Laškem
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je v Laškem kljub porazu pustila dober vtis. Brez Jeršina, Dornika in Strmčnika so Škofjeločani dolgo bili večji del tekme povsem dostojen tekmec domačinov, na koncu pa zabeležili 6. poraz v drugem delu sezone. Bilo je 71:62, prvi strelec srečanja pa je bil z 19 točkami David Kralj.

Člani, Liga Nova KBM za obstanek, 7. kolo, Tri lilije, petek, 13.04.2018
Zlatorog Laško – LTH Castings 71:63 (21:17, 16:20, 19:15, 15:11)
Zlatorog Laško: Vodiškar 2, Maček 10, Thomas JR 11, Ledl, Zadnik 18, Barič 3 (7 podaj), Lisica, Polutak 12 (5 skokov), Durnik 7 (5 skokov), Miljković 8 (13 skokov), Grdadolnik.
LTH Castings: Strmčnik, Stopar 12, Petrović 4, Bertoncelj, Lisica 8 (7 skokov), Kralj 19 (5 skokov), Sočak, Čergič 3 (5 skokov), Mlakar 2, Marković 15 (6 skokov)

#11 Rade Lisica – 22 minut, 8 točk (4/5 za dve točki), 7 skokov (3 v napadu, 4 v obrambi), 1 podaja, 2 osebni napaki, 4 izgubljene žoge, 1 blokada; +/- = -4, indeks = 12.

Za Škofjeločani je še ena dobra predstava v drugem delu sezone. Kljub temu, da trener Jaka Hladnik ni mogel računati na pomoč poškodovanih Borisa Jeršina, Jana Dornika in Jana Strmčnika, so Škofjeločani še enkrat več dodobra namučili Laščane. Slednji so v drugem delu sezone zabeležili nekaj gladkih zmag, tudi v drugem poizkusu proti "Ulitkarjem" pa jim kaj podobnega ni uspelo. Še ob polčasu sta bili obe ekipi popolnoma poravnani (37:37), nato pa so domačini počasi začeli prevzemati pobudo. Razigrali so se Uroš Zadnik, Irman Polutak in Miloš Miljković, a tudi Škofjeločani so imeli v svoji vrsti nekaj razigranih košarkarjev, ki so poskrbeli, da je bilo napeto še pred zadnjo četrtino. Slednjo so s prednostjo 56:52 pričeli Laščani, ki so z delnim izidom 9:2 prišli do ključne prednosti (65:54) in nato tekmo mirno pripeljali do konca. Pri Škofjeločanih se je izkazal Rade Lisica, ki je 8 točkam dodal še 7 skokov, znova pa je vloga prvega strelca pripadala Davidu Kralju, ki je tokrat obračun zaključil z 19 točkami.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško: »Gostje so ponovno pokazali dobro igro in se dolgo časa upirali za kar jim čestitam. Mi danes nismo bili pravi kar se je videlo skozi celotno tekmo. Ni bilo prave koncentracije in energije.«
Jaka Hladnik, trener LTH Castingsa: »Kljub temu, da smo zaradi poškodb nastopili brez kar treh košarkarjev, ki so bili na začetku sezone standardni člani prve peterke, smo se v Treh lilijah odlično upirali nasprotnikom. Če bodo fantje nadaljevali s takim pristopom, imajo vse možnosti, da se razvijejo v dobre košarkarje, mi pa se v tem primeru nimamo kaj bati, da v zaključku sezone zabeležimo se kakšno zmago.«

Naslednja tekma:
Liga Nova KBM za obstanek, 8. kolo, ŠD Poden, sreda, 18.04.2018
LTH Castings – Mesarija Prunk Sežana (19.30)