+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Slabša zadnja četrtina usodna za poraz proti Podčetrtčanom
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so bili na tekmi 6. kola Lige Nova KBM za obstanek proti Termam Olimie 35 minut v enakovrednem boju za zmago, nato pa jim je zmanjkalo moči za sam zaključek. Zmage z 80:66 so se veselili Podčetrčani, ki tako ohranjajo možnost za preboj med elito.

Člani, Liga Nova KBM za obstanek, 6.kolo, ŠD Poden, sobota, 07.04.2018
LTH Castings – Terme Olimia Podčetrtek 66:80 (14:8, 20:28, 22:20, 10:24)
LTH Castings: Dornik 6 (7 skokov), Strmčnik 10, Stopar 15 (7 skokov), Petrović, Bertoncelj, Lisica 8, Kralj 19 (5 skokov in 7 podaj), Sočak, Čergič, Mlakar 4, Marković 4 (5 skokov).
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 16, Tabak P. 7, Žvan 4, Tabak T. 2, Radanović 9 (9 skokov), Štruc 19 (5 skokov), Cerkovnik 15 (10 skokov), Šviglin, Švigelj 6, Karavdić 2.

Naj igralec LTH Castingsa:
#8 Aljaž Stopar – 24 minut, 15 točk (2/2 za dve točki, 3/4 za tri točke, 2/2 prosti meti), 7 skokov (2 v napadu, 5 v obrambi), 1 podaja, 4 osebne napake, 3 izsiljene osebne napake, 2 izgubljeni žogi, 1 pridobljena žoga; +/- = -8, indeks 21.

Pred obračunom minuta molka
Še preden sta za košarkarja obeh ekip skočila za prvo žogo, smo bili v ŠD Poden priča minuti molka, ki je bila prirejena v spomin na prezgodaj preminulega dolgoletnega zdravnika KK Škofja Loka, dr. Radivoja Nikolića. Radivoje, počivaj v miru!

Škofjeločani in Podčetrtčani so se med seboj pomerili še četrtič v letošnji sezoni, tretje zmage pa so se veselili varovanci Tihomirja Tabaka. Po dolgem času je lahko trener domače ekipe znova računal tudi na pomoč Vjekoslava Petrovića, ki je pričel obračun, a igral samo v prvi četrtini. Slednja je bila za Škofjeločane precej uspešna, saj so z agresivno obrambo gostom dopustili le 8 točk in po uvodnih 10 minutah vodili s 14:8. Podčetrtčani so v drugi četrtini zaigrali precej bolj odločno in z delnim izidom 15:2 prišli do vodstva s 7 točkami prednosti (16:23). V 18. minuti je bilo že +9 za goste (25:34), domačini pa so se s trojkama Aljaža Stoparja in Jana Strmčnika znova nevarno približali še pred zaključkom prvega polčasa. Prav Stopar je v začetku drugega polčasa zadel novo trojko za vodstvo Škofjeločanov (37:36), ki so v večini tretje četrtine lovili goste, pri katerih sta bila razigrana predvsem Jure Štruc in kapetan Nejc Strnad. Izenačeno je bilo vse do rezultata 58:58, nato pa domači nikakor niso našli odgovora na igro Anžeta Cerkovnika, ki je zadeval tako pod obročem kot tudi izza črte prostih metov in goste vodil do prve pomembne zmage.

Izjavi trenerjev obeh ekip po tekmi:
Jaka Hladnik, trener LTH Castings: »Danes smo bili priča hitri igri obeh ekip, v zaključku pa smo potegnili kratko. Kljub temu, da smo bili kar 35 minut povsem enakovreden tekmec gostom, smo na koncu kar malce nezasluženo visoko izgubili. Gostom čestitke za zmago in srečno za zaključek sezone.«
Tihomir Tabak, trener Term Olimia Podčetrtka: »Tekmo smo odprli premehko in brez prave energije, kar se je poznalo na rezultatu. Dve četrtini smo potrebovali, da se vrnemo v pravi ritem. To nam je uspelo in na koncu smo tekmo zasluženo dobili. Čestitke mojim košarkarjem za zmago. Naše misli so že usmerjene na naslednjo tekmo.«