+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Padla je stotica, padli so Celjani
slikcaŠkofjeloški LTH Castings je kljub težavam s poškodbami prišel do prve zmage v drugem delu letošnje sezone. V tekmi 5. kola Lige Nova KBM za obstanek so Škofjeločani na krilih tria Dornik-Strmčnik-Kralj ugnali Celjane s kar 101:93. Zmaga »Ulitkarjev« je več kot odlična popotnica za zaključek sezone.

Liga Nova KBM za obstanek, 5. kolo, ŠD Poden, sobota, 31.03.2018
LTH Castings – Celje 101:93 (23:21, 19:22, 34:31, 25:19)
LTH Castings: Dornik 20 (15 skokov + 5 podaj), Strmčnik 22 (5 podaj), Stopar 2, Bertoncelj, Lisica 10 (9 skokov), Kralj 32, Sočak 3, Čergič, Mlakar 8, Markovič 4.
Celje: Cuk 19 (7 podaj), Ejup, Pučko 3, Teršek, Koštomaj 6, Pečovnik, Nerat, Tomažič 21, Perger 5, Grušovnik 15 (10 skokov), Zolotić 21 (8 skokov), Kotnik 3.

#5 Jan Dornik – 35 minut, 20 točk (9/12 za dve točki, 0/2 za tri točke, 2/6 prosti meti), 15 skokov (4 v napadu, 11 v obrambi), 5 podaj, 2 osebni napaki, 5 izsiljenih osebnih napak, 3 izgubljene žoge, 1 pridobljena žoga, 1 blokada; +/- = 8, indeks 30.

V tekmi 5. kola Lige Nova KBM za obstanek sta se v ŠD Poden pomerili ekipi LTH Castingsa in Celja, ki v prvih štirih kolih drugega dela sezone še nista okusili slasti zmage. Trener Škofjeločanov Jaka Hladnik tudi tokrat zaradi poškodb ni mogel računati na pomoč Vjekoslava Petrovića in Borisa Jeršina, pri Celjanih pa je tokrat za razliko od prejšnjih tekem manjkal Matej Krušič. Že takoj na začetku obračuna sta na eni strani David Kralj in na drugi Ilija Zolotić dokazala, zakaj sta v drugem delu sezone najboljša strelca svoje ekipe. Oba sta namreč polnila mrežico nasprotnega koša s praktično vseh položajev. Večji del prvega polčasa so bili v ospredju domačini, ki so se do najvišje prednosti v prvi polovici srečanja prebili v 18. minuti, ko je razpoloženi Jan Strmčnik zadel za 40:33. Zaključek prvega polčasa je pripadel gostom, ki so po delnem izidu 10:2 na glavni odmor odšli s točko prednosti (42:43). V tretji četrtini so koši padali kot za stavo. Gledalci so bili priča izjemno hitri in prav tako tudi atraktivni košarki, v kateri so se domači košarkarji odlično znašli. Ko se je razpoloženima Kralju in Strmčniku pridružil še Jan Dornik je prednost začela rasti iz minute v minuto in zmagovalec je bil odločen.

Jaka Hladnik, trener LTH Castings: »Naši fantje so danes na parketu še enkrat več dokazali, da se lahko kljub svoji mladosti kosajo s prav vsako ekipo. Če nam je proti Laščanom zmanjkalo sreče, je tokrat predvsem po zaslugi naše odločnosti in zbranosti v ključnih trenutkih obračuna niti nismo potrebovali. Naše misli so že usmerjene na naslednji obračun proti Podčetrtčanom.«
Robi Ribežl, trener Celja: »Na tej tekmi smo v obrambi igrali preslabo, predvsem v igri 1:1 in branjenju picknrolla. Prejeli smo preveč točk. Zaslužena zmaga LTH Castings.«