+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Pozleljani z Držićem (30+8) previsoka ovira za Škofjeločane
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa tudi po četrti odigrani tekmi v Ligi Nova KBM za obstanek ostaja brez osvojene zmage. Oslabljeni Škofjeločani so bili tokrat še najdlje od uspeha, saj so jih Polzeljani na domačem terenu nadigrali s kar 107:64. Največ točk (21) je za LTH Castings dosegel David Kralj.

Člani, Liga Nova KBM za obstanek, 4. kolo, ŠD Polzela, sreda, 28.03.2018
Hopsi Polzela – LTH Castings 107:64 (25:15, 30:12, 26:17, 26:20)
Hopsi Polzela: Vukovič 2 (5 podaj), Rogelja 15 (6 podaj), Steiner, Držić 30 (8 skokov), Bukovič 3 (5 skokov), Borse 5, Godler 15, Rotar 8, Vasilić 15, Turnšek 3.
LTH Castings: Dornik 9, Strmčnik 12 (5 podaj), Stopar 8, Bertoncelj, Lisica 4 (8 skokov), Kralj 21, Sočak 3, Čergič, Mlakar 4, Marković 3.

#12 David Kralj – 38 minut, 21 točk (3/8 za dve točki, 3/9 za tri točke, 6/6 prosti meti), 1 skok, 3 podaje, 2 osebni napaki, 7 izsiljenih osebnih napak, 3 izgubljene žoge; +/- = -37, indeks 11.

Trener LTH Castingsa Jaka Hladnik, ki še vedno ne more računati na pomoč izkušenih Borisa Jeršina in Vjekoslava Petrovića, se je z izjemno mlado zasedbo tokrat na Polzeli poizkušal zoperstaviti favorizirani domači ekipi. Škofjeločani so obračun pričeli neustrašno in bili 8. minuti rezultatsko popolnoma zraven domačinov (14:13). Sledil je delni izid 16:2 v korist domačinov, za kar je bil najbolj zaslužen izkušeni Ivan Držić, ki je zadeval kot za stavo. LTH Castings je bil predvsem po zaslugi Davida Kralja nekako konkurenčen do 14.minute, ko je semafor prikazoval rezultat 36:25, vseh upov za morebitno presenečenje pa je bilo konec v naslednjih trenutkih, ko so domačini pripravili delni izid 19:0 in povedli s 55:25. Mlada ekipa »Ulitkarjev« je seveda poizkušala vsako minuto na parketu odnesti čim več, saj jim bodo tovrstne izkušnje v nadaljevanju kariere prišle še kako prav. V drugem polčasu so bili sicer Škofjeločani bolj konkurenčni, a jim vseeno ni uspelo ubežati visokemu porazu.

Novo priložnost za prvo zmago v drugem delu sezone bodo Škofjeločani imeli v soboto, ko bodo v ŠD Poden gostili ekipo Celja. Obračun 5. kola Lige Nova KBM za obstanek se bo pričel ob 17.30.

Izjava trenerjev obeh ekip po tekmi:
Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele: »Pred domačimi navijači smo z visoko razliko premagali mlado ekipo Škofje Loke.«
Jaka Hladnik, trener LTH Castings: »Čestitke Polzeljanom za zasluženo zmago. Imajo ekipo, ki je danes izkoristila in vnovčila izkušnje ter nas nadigrala v vseh segmentih košarkarske igre. Na nas je, da v soboto popravimo vtis in se uspešno zoperstavimo Celjanom.«