+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Po drami na Podnu padli Parklji; Dornik MVP kola, LTH Castings pa v borbo za elito
slikcaV zadnjem kolu rednega dela 2. SKL za moške sta se moštvi LTH Castingsa in Parkljev merili za mesto, ki je prinašalo možnosti za preboj med elito. V izjemno napetem in izenačenem obračunu so se po preobratu zmage veselili Škofjeločani, ki so slavili zmago z 80:78. 30 točk je zbral 19-letni David Kralj, Jan Dornik pa je s 25 točkami, 13 skoki in 5 blokadami postal MVP kola. Hladnikova četa je s tem uspehom tako že presegla pričakovanja pred sezono.

::: Obširna fotogalerija tekme ::: Avtor: Igor Martinšek::: (za ogled fotografij klikni na podčrtan napis)

Člani, 2. SKL za moške, zadnji (22.) krog, sobota, 17.02.2018
LTH Castings - Parklji 80:78 (29:29, 16:27, 17:12, 18:10)
LTH Castings: Dornik 25 (13 skokov + 5 blokad), Strmčnik 14 (6 podaj), Petrović, Bertoncelj, Lisica 2, Kralj 30, Sočak, Čergič 5, Mlakar 4 (5 skokov), Jugovic.
Parklji: Korošec 8, Hirschmann, Zajc 3, Mlakar 31 (7 skokov), Brvar, Doljak 10 (5 skokov), Ličen, Kovačevič 23 (7 skokov), Tolimir, Radosavljević 3, Kličič, Kmetič.

Naj igralec LTH Castingsa:
#5 Jan Dornik – 38 minut, 25 točk (6/10 za dve točki, 3/5 za tri točke, 4/5 prosti meti), 13 skokov (6 v napadu, 7 v obrambi), 2 podaji, 3 osebne napake, 5 izsiljenih osebnih napak, 2 izgubljeni žogi, 5 blokad; +/- = 8, indeks 36.

Dornik MVP kola
19-letni Jan Dornik je ravno za konec rednega dela tekmovanja prikazal najboljšo predstavo v sezoni. 195 centimetrov visoki košarkar je na parketu prebil nekaj več kot 38 minut, v tem času pa zbral 25 točk, kar je točko manj od njegovega osebnega rekorda v letošnji sezoni, ki ga je postavil proti ECE Triglavu. Tokrat je 25 točkam dodal še 13 skokov in s tem poskrbel za 4 dvojni dvojček v letošnji sezoni, izstopal pa je predvsem v blokadah. Košarkarjem Parkljev je namreč podelil kar 5 blokad in na koncu s statističnim indeksom 36 drugič v letošnji sezoni postal MVP kola. Čestitke!

Čergič z 22 leti najizkušenejši v domači ekipi
Že sam začetek obračuna zadnjega kola je napovedoval izjemno bitko predvsem v napadu. Trojke so kot za stavo padale na obeh straneh. Pri domačih je blestela trojka Strmčnik-Kralj-Dornik, pri gostih pa se je že v prvi četrtini razigral najizkušenejši košarkar na parketu, 30-letni Dejan Mlakar, ki je 3 trojkam dodal še 3 podaje. Izenačeno je bilo vse do 16.minute, ko je semafor prikazoval rezultat 41:41, zaključek prvega polčasa pa je pripadel gostom. Zadeli so vseh 8 prostih metov, pripravili delni izid 10:0 in na odmor odšli s prednostjo 11 točk (45:56). Škofjeločani so takoj na začetku drugega polčasa s trojkami ujeli priključek in v 25. minuti zaostajali le še za točko (62:63). Gostje so takrat odgovorili z delnim izidom kar 11:0 in 7 minut pred koncem povedli z 12 točkami prednosti (62:74). Tedaj je žogo v svoje roke vzel David Kralj, poskrbel za 5 zaporednih točk in vnovič vlil upanja svoji ekipi. Ko je Marko Čergič v 38. minuti ob osebni napaki Mlakarja zadel najprej za 73:76, potem pa s prostim metom zaostanek znižal na 2 točki (74:76), se je vedelo, da bodo gledalci v Športni dvorani Poden spremljali novo dramo. Dvema zadetima prostima metoma Milana Kovačevića je sledila nova trojka Kralja, nato pa je celotna ekipa LTH Castingsa odigrala nekaj odličnih obramb, blestel pa je predvsem Jan Dornik, ki je z blokadami pod obročem gostom preprečeval možnost novih točk. Medtem je Dornik v napadu popravil zgrešeni met Kralja in Škofjeločane popeljal v vodstvo z 79:78. Parklji v zadnjem napadu niso imeli pravih idej, manj kot sekundo pred koncem pa je zmagovalca z enim zadetim prostim metom le še potrdil Dornik.

Gostujoči košarkarji so vrhunsko izvajali proste mete (14/14), domači pa so na koncu dobili skok z 39:33. Škofjeločani so tako z vsega 8 igralci, ki so stopili na parket uprizorili pravo borbo, pokazali kako se bori za klubske barve in se na koncu zasluženo veselili pomembne zmage.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Danes smo se Parkljem zoperstavili z osmimi igralci, s tem da je Bertoncelj odigral manj kot minuto. Rad bi pohvalil čisto vsakega v ekipi, od prvega do zadnjega, saj so po dogovoru na parketu pustili srce. Jeršin in Petrović kljub poškodbam ekipo spodbujata tako na tekmah kot tudi na treningih in sta v ekipi praktično nezamenjliva. Danes smo enostavno verjeli v uspeh, garali 40 minut in se na koncu zasluženo veselili izjemno pomembne zmage. Svojim varovancem bi se rad zahvalil za najlepše možno darilo ob rojstvu sina.«

CELOTNA STATISTIKA

Naslednja tekma, Liga Nova KBM, Liga za obstanek, 1. kolo, ŠD Podčetrtek, sobota, 03.03.2018
Terme Olimia Podčetrtek – LTH Castings (ura še ni znana)