+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Oslabljeni Škofjeločani iz Slovenskih Konjic brez zmage
slikcaBrez Vjekoslava Petrovića in Borisa Jeršina se je mlada ekipa LTH Castingsa na gostovanju skušala zoperstaviti precej izkušenejši ekipi Konjic, a se v Škofjo Loko vrnila brez zmage. Končni rezultat je bil 85:75, kljub porazu pa imajo Škofjeločani še vedno vse možnosti za mesto med prvimi štirimi na lestvici. V soboto, 17. februarja, ključna tekma zadnjega kola rednega dela tekmovanja proti Parkljem.

Člani, 2. SKL za moške, 21. kolo, ŠD Slovenske Konjice, sobota, 10.02.2018
Konjice – LTH Castings 85:75 (25:23, 19:11, 21:20, 20:21)
Konjice: Leskovec, Rat 5 (5 podaj), Novak 7, Bačvič 19 (7 podaj), Sevšek 14, Šrot 10 (6 skokov), Meglič 9 (11 skokov), Potočnik, Korez, Pungartnik 11, Paradižnik, Skrbinšek 10.
LTH Castings: Dornik 2, Strmčnik 15 (6 skokov + 7 podaj), Bertoncelj, Lisica 2, Kralj 21, Sočak 18 (6 skokov), Čergič 12 (6 skokov), Mlakar 5, Dolinar.

#12 David Kralj – 28 minut, 21 točk (1/3 za dve točki, 5/7 za tri točke, 4/6 prosti meti), 3 skoki (1 v napadu, 2 v obrambi), 1 podaja, 5 osebnih napak, 4 izsiljene osebne napake, 2 izgubljeni žogi, 2 ukradeni žogi; +/- = +4, indeks 19.

Škofjeločani so zaradi poškodb tekmo pričeli v zelo spremenjeni prvi peterki, ki je v povprečju štela nekaj več kot 19 let. Davidu Kralju so na parketu družbo delali Jan Dornik, Jan Strmčnik, Rade Lisica in Marko Čergič. Prav slednji je v 3. minuti zadel za +4 (6:10), v obrambi dobro pazil na prvega strelca Konjičanov Gašperja Sevška, na parketu pa prebil vseh 40 minut. Pri metu za tri točke je bil spet razpoložen Tim Sočak, ki je v 16. minuti Škofjeločane znova popeljal v vodstvo (33:34), nato pa je v zaključku prvega polčasa sledil popoln mrk v napadu. Domači so pripravili delni izid 11:0 in na odmor odšli z 10 točkami prednosti (44:34). V tretji četrtini so se košarkarji LTH Castingsa približali na 6 točk zaostanka (60:54), bližje pa jim ni več uspelo priti. V zadnji četrtini je prednost domačih v trenutku narasla na visokih 18 točk (79:61), Škofjeločani pa so v zaključku obračuna poraz le malce omilili.

Vstopnice za boj za elito se bodo razdelile v zadnjem krogu
Poraz za košarkarje LTH Castingsa ni bil usoden, saj imajo kljub nizu treh zaporednih porazov še vedno možnosti, da redni del 2. SKL za moške zaključijo med prvimi štirmi klubi. Odgovor o tem, ali bo Škofjeločanom uspelo priti do tako željenega cilja, bomo dobili v soboto, 17. februarja, ko v ŠD Poden prihajajo Parklji. Tekma se bo pričela že ob 17.30. Vljudno vabljeni, da pridete podpret mlado ekipo LTH Castingsa tudi na zadnji domači tekmi v rednem delu. Pomoč s tribun bo še kako potrebna.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Zadnje minute prvega polčasa, kjer smo odigrali precej brezglavo, so nas tokrat stale boljšega rezultata. V drugem polčasu smo bili ves čas prisiljeni loviti domačine, a brez uspeha. Kljub temu, da je na teren stopila izjemno mlada ekipa, ki v povprečju šteje 19 let, je 21 izgubljenih žog preveč.«