+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: 21 izgubljenih žog preveč za uspeh proti Medvodčanom
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je na tekmi 20. kola 2. SKL za moške zabeležila drugi zaporedni poraz. Na 10. domači tekmi v letošnji sezoni so Škofjeločani še petič klonili, tokrat predvsem zaradi prevelikega števila izgubljenih žog. Boljša je bila ekipa Brinoxa iz Medvod, ki se je na koncu veselila zmage z 79:71. Sledi gostovanje v Slovenskih Konjicah in nato zaključek rednega dela na Podnu proti Parkljem.

Člani, 2. SKL za moške, 20. kolo, ŠD Poden, sreda, 07.02.2018
LTH Castings – Brinox Medvode 71:79 (19:21, 17:22, 18:13, 17:23)
LTH Castings: Dornik 20 (8 skokov), Strmčnik 10, Petrović 10 (5 skokov + 5 podaj), Bertoncelj 2, Lisica 14 (11 skokov), Kralj 10, Sočak, Čergič, Mlakar 5, Jugovic, Dolinar.
Brinox Medvode: Kajnih 2, Đogić 7, Jesih 3, Fižuleto 19, Bunčič 14 (5 skokov + 5 podaj), Purič 4, Cenčič 4, Snoj 19, Ribnikar 7, Bradač.

Naj igralec LTH Castingsa:
#11 Rade Lisica – 32 minut, 14 točk (7/8 za dve točki), 11 skokov (3 v napadu, 8 v obrambi), 2 podaji, 2 osebni napaki, 2 izsiljeni osebni napaki, 2 izgubljeni žogi, 1 blokada; +/- = -3, indeks 25.

Domača ekipa, ki je tudi tokrat nastopila oslabljena za prvega organizatorja igre Borisa Jeršina, je tekmo pričela sanjsko. Jan Dornik je trikrat uspešno zabil, medtem pa je trojko takoj iz prvega poizkusa zadel še Vjekoslav Petrović. Po 3 odigranih minutah je bil tako rezultat 9:4, kar pa se je ob rezultatu 7:2 in 13:8 na koncu izkazalo tudi za najvišje vodstvo domačih. Že pred zaključkom prve četrtine so v prednost prešli gostje (19:21), ki so prvič vidneje povedli v 19. minuti, ko je Matej Cenčič zadel za +9 (34:43). Prav takšna je bila prednost tudi 27. minut kasneje, ko je kapetan gostov Dean Bunčič s trojko postavil rezultat 44:53. Domači niso dobro zapirali prostora pod lastnim obročem, a v zaključku tretje četrtine vendarle ujeli pravi ritem v napadu in z nekaj hitrimi koši rezultat poravnali na 54:54. A ravno takrat je sledil eden izmed ključnih trenutkov srečanja. Domači kapetan Petrović je odšepal z igrišča in tekme ni mogel več nadaljevati. Izenačeno je bilo sicer še tudi v 34. minuti (64:64), nato pa se je razigranemu Lovru Fižuletu pridružil še Luka Snoj, ki je minuto pred koncem zadel dva prosta meta in gostom zagotovil prednost 8 točk (67:75), ki je domači niso več uspeli izničiti.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Čestitke Medvodčanom, ki so bili v prednosti večji del tekme in zasluženo prišli do zmage. 21 izgubljenih žog je občutno preveč, da bi lahko upali na končni uspeh. Na žalost se je lista poškodovanih v naši ekipi še povečala, a potrebno bo stisniti zobe in v tem zaključku rednega dela tekmovanja dati vse od sebe.«