+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Plama Pur nadskakala in še tretjič v sezoni premagala Škofjeločane
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je v 19. kolu 2. SKL za moške gostovala na vedno vročem parketu v Osnovni šoli Antona Žnideršiča in še tretjič v letošnji sezoni morala priznati premoč ekipi Plame Pur. Tokrat je odločil skok, ki so ga domačini dobili s kar 44:26. Že v sredo, 7. februarja, nova izjemno pomembna tekma v boju za prva štiri mesta.

Člani, 2. SKL za moške, 19. kolo, OŠ Antona Žnideršiča, sobota, 03.02.2018
Plama Pur – LTH Castings 67:60 (17:14, 13:17, 19:15, 18:14)
Plama Pur: Hreščak L., Hadalin, Derenčin 8 (5 skokov), Zalar 9 (5 podaj), Hreščak 10 (10 skokov), Srebovt 25 (16 skokov), Jenko 3, Šajn, Janežič, Miličevič 12.
LTH Castings: Dornik 8 (5 skokov), Strmčnik 22 (5 skokov), Petrović 10, Bertoncelj, Lisica, Kralj, Sočak, 2, Čergič 2, Mlakar 16, Jugovic, Dolinar.

#6 Jan Strmčnik – 38 minut, 22 točk (5/7 za dve točki, 3/5 za tri točke, 3/6 prosti meti), 5 skokov (2 v napadu, 3 v obrambi), 4 osebne napake, 5 izsiljenih osebnih napak, 5 izgubljenih žog, 1 pridobljena žoga; +/- = -5, indeks 16.

V zadnjih dveh kolih je naziv MVP kola pripadel Janu Strmčniku in Janu Dorniku, tokrat pa je najkoristnejši igralec kola postal košarkar, ki je skozi celoten obračun povzročal težave tako napadu kot tudi obrambi LTH Castingsa. Škofjeločani nikakor niso našli pravega recepta kako zaustaviti Anžeta Srebovta, ki je s 25 točkami in 16 skoki prišel še do 8. dvojnega dvojčka v sezoni. Kljub nezaustavljivemu Srebovtu in manjku Borisa Jeršina in Davida Kralja, pa so se Škofjeločani domačinom dobro upirali in prvi polčas zaključili celo s prednostjo (30:31). Še bolje je četi Jake Hladnika kazalo v 25. minuti obračuna, ko je semafor prikazoval rezultat 34:39, vidneje pa se v 3. četrtini ni uspelo odlepiti nobeni izmed ekip. Krizni trenutki so za Škofjeločane sledili v začetku zadnje četrtine, ko domači enostavno niso zgrešili, LTH Castings pa na drugi strani ni našel pravega recepta na obrambo Bistričanov. V 37. minuti so tako domačini povedli s 65:52, »Ulitkarji« pa so bili ob slabem skoku tokrat premalo razpoloženi, da bi tak zaostanek v zadnjih minutah še izničili.

Ostali še obračuni z Medvodami, Konjicami in Parklji
Poraz v Ilirski Bistrici je škofjeloški LTH Castings 3 kroge pred koncem rednega dela potisnil na 4. mesto. Tako kot Parklji na 3. mestu imajo tudi Škofjeločani po 19 odigranih tekmah 12 zmag in 7 porazov, za petami pa so Celjani, ki imajo zmago manj od Ljubljančanov in Škofjeločanov. Naslednji tekmec LTH Castingsa je ekipa Brinoxa iz Medvod. Tekma v ŠD Poden se bo igrala v sredo, 7. februarja, ob 19.30.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Tekma v Ilirski Bistrici se zagotovo ni končala po naših željah. Če skok izgubiš s 26:44, potem zmage ne moreš doseči. Tekmo moramo čim prej pozabiti, saj nas že v sredo čaka pomemben obračun z Medvodčani. Ne skrivamo, da si želimo redni del tekmovanja končati med prvimi štirimi, a sedaj si slabega dne ne smemo več privoščiti.«