+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Razpoloženi »Ulitkarji« do 100-tice na gorenjskem derbiju
slikcaŠkofjeloški LTH Castings je tudi iz drugega gorenjskega derbija v letošnji sezoni odšel kot zmagovalec. Tokrat so bili Škofjeločani izjemno razpoloženi v napadu in bili na koncu prepričljivo boljši od Kranjčanov. Bilo je 102:69, 26 točk je dosegel Jan Dornik, med strelce pa so se vpisali tudi Bertoncelj, Dolinar in Jugovic. Pred Škofjeločani je sedaj pomembno gostovanje v Ilirski Bistrici.

Člani, 2. SKL za moške, 18. kolo, ŠD Poden, petek, 26.01.2018
LTH Castings – ECE Triglav 102:69 (26:21, 29:18, 22:16, 25:14)
LTH Castings: Dornik 26 (6 skokov), Strmčnik 3, Petrović 6 (8 skokov + 7 podaj), Bertoncelj 3, Lisica 19, Kralj 10, Sočak 17, Čergič, Mlakar 14 (7 skokov), Jugovic 2, Dolinar 2.
ECE Triglav: Bešter 8, Zdolšek 20, Vojičić 8, Kuralt 2, Stavrov 12, Gabrovšek, Smrekar 7, Hribar, Nograšek, Lotrič, Jakobčič 12 (5 skokov)

Naj igralec LTH Castingsa:
#5 Jan Dornik – 30 minut, 26 točk (8/15 za dve točki, 2/3 za tri točke, 4/4 prosti meti), 6 skokov (3 v napadu, 3 v obrambi), 3 podaje, 2 osebni napaki, 3 izsiljene osebne napake, 1 izgubljena žoga, 3 pridobljene žoge; +/- = +19, indeks 29.

Košarkarji LTH Castingsa, ki še naprej čakajo, da se jim po poškodbi na parketu pridruži Boris Jeršin, so tekmo odprli zelo odločno. Nezaustavljiv je bil Jan Dornik, ki je zabijal, skakal, blokiral in zadeval tudi z razdalje. Že v prvem polčasu je zbral 20 točk in bil tako najbolj zaslužen za visoko vodstvo Škofjeločanov ob odhodu na prvi odmor (55:39). V drugem polčasu so se razpoloženemu Dorniku v napadu pridružili še ostali in prednost je le še naraščala. Znova sta odlično odigrala visoki Rade Lisica (19 točk), vsestranski Vjekoslav Petrović (6 točk + 8 skokov + 7 podaj), pri metu izza črte 6,75 pa je bil izjemno natančen Tim Sočak, ki je zadel kar 5-krat iz 6 poizkusov, tekmo pa končal pri 17 točkah. V zaključku obračuna sta priložnost dočakala tudi Tomaž Dolinar in Tilen Jugovic, oba pa sta se uspela vpisati tudi med strelce.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Danes je bil naš pristop že od samega začetka pravi. V napadu smo bili razpoloženi, v drugem polčasu pa agresivneje pristopili tudi v obrambi in prišli do prepričljive in pomembne zmage. Naše misli so že usmerjene na gostovanje v Ilirski Bistrici, Triglavu pa želim vse najboljše v nadaljevanju prvenstva.«