+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: V Ljubljani od -16 do zmage po podaljšku; Strmčnik s 33 točkami MVP dneva v 2. SKL za moške
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na tekmi 17. kola 2. SKL za moške uspeli prekiniti niz treh zaporednih porazov. Na krilih izjemno razpoloženega Jana Strmčnika (33 točk + 6 skokov + 8 podaj) so po preobratu v podaljšku ugnali Ljubljančane in se veselili pomembne zmage v boju za prva štiri mesta. Sledi gorenjski derbi.

2. SKL za moške, 17. kolo, ŠD OŠ Alojzija Šuštarja, sobota, 21.01.2018
Ljubljana – LTH Castings 92:94* (24:14, 12:20, 25:18, 17:26) (14:16)
Ljubljana: Gršič, Nemanič 13 (7 podaj), Kostrevc 11, Dodič, Potočnik, Kodrič 4, Kobilica, Bohinc 1, Kureš 12, Valentinuzzi 12 (6 skokov), Verbič 6 (6 skokov), Stemberger 25 (12 skokov)
LTH Castings: Dornik 5, Strmčnik 33 (6 skokov + 8 podaj), Petrović 7 (7 podaj), Bertoncelj, Lisica 13, Kralj 9, Sočak 19, Čergič, Mlakar 8, Jugovic, Dolinar.

#6 Jan Strmčnik – 41 minut, 33 točk (9/13 za dve točki, 4/7 za tri točke, 3/3 prosti meti), 6 skokov (2 v napadu, 4 v obrambi), 8 podaj, 4 osebne napake, 4 izsiljenih osebnih napak, 4 izgubljene žoge, 2 pridobljeni žogi; +/- = +6, indeks 38.

Škofjeločani tekme v Ljubljani niso pričeli po željah in se že po vsega 8 minutah znašli v visokem zaostanku za 16 točk (24:8). Po dveh uspešnih posredovanjih Matevža Mlakarja v obrambi in nekaj dobro odigranih napadih je prednost Ljubljančanov skopnela na 5 točk (24:19), a nato po dveh zaporednih trojkah domačih spet narasla na +11 (30:19). Nato se je razigral Jan Strmčnik, ki je s 6 zaporednimi točkami Škofjeločane popolnoma približal, po dveh prostih metih Vjekoslava Petrovića pa so »Ulitkarji« prvič po uvodnem vodstvu (0:2) spet povedli (33:34). Tako kot vstop v samo tekmo pa je bil za Škofjeločane tudi uvod v drugi polčas daleč od pričakovanj. Domači so izkoristili nezbranost in na čase že tudi utrujenost gostov ter znova pobegnili na +11 (53:42). V obrambi je igra čete Jaka Hladnika počasi napredovala, s koši na drugi strani pa so korak z Ljubljančani držali Strmčnik, Tim Sočak in Rade Lisica. V napeti končnici rednega dela tekme je povratnik po poškodbi David Kralj dosegel tri točke v enem napadu in Škofjeločane popeljal v vodstvo (76:78). Na drugi strani je podaljške s košem izsilil Luka Kureš, potem ko je 50 sekund pred koncem podaljška semafor prikazoval rezultat 91:86, pa je vse kazalo na to, da bo LTH Castings zabeležil še četrti zaporedni poraz. A borba do zadnjih sekund se je tokrat obrestovala. Strmčnik je s petimi zaporednimi točkami Škofjeločane približal na točko zaostanka (92:91), prvi strelec domačih Jaka Stemberger je na drugi strani 12 sekund pred koncem zgrešil oba prosta meta, najučinkovitejši igralec dneva v 2. SKL za moške Jan Strmčnik pa je s trojko dve sekundi pred koncem postavil končni rezultat 92:94.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Zelo sem vesel za naše fante, da so se kljub vsem težavam s poškodbami prebili do zmage, saj so si ob vsej borbi to zaslužili. Upam, da nam ta zmaga da potrebno samozavest za nadaljevanje prvenstva, predvsem pa si želim, da čim prej sestavimo nekaj normalnih treningov.«