+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Proti Celju po dveh podaljških zmaga izpolzela iz rok
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na pomembni tekmi 16. kola 2. SKL za moške po pravi drami morali priznati premoč Celjanom. Zmagovalca v ŠD Poden smo dobili po 50 minutah, končni rezultat pa je bil 77:78. Že v soboto Škofjeločane čaka ligaški obračun v Ljubljani.

2. SKL za moške, 16. kolo, ŠD Poden, sreda, 17.01.2018
LTH Castings - Celje 77:78* (16:14, 12:13, 17:16, 14:16 (9:9) (9:10)
LTH Castings: Dornik 22 (11 skokov), Strmčnik 17, Petrović 12 (8 skokov + 9 podaj), Bertoncelj 2, Lisica 22 (5 skokov), Sočak 2, Čergič, Mlakar, Jugovic, Dolinar.
Celje: Nerat, Ejup 8, Pučko, Krušič 15 (11 skokov), Koštomaj 20 (10 skokov + 9 podaj), Pečovnik, Kramberger, Tomažič, Perger 2, Grušovnik 14 (5 skokov), Zolotić 19 (9 skokov).

#5 Jan Dornik – 48 minut, 22 točk (8/14, 1/2 za tri točke, 3/3 prosti meti), 11 skokov (2 v napadu, 9 v obrambi), 3 podaje, 5 osebnih napak, 3 izsiljene osebne napake, 2 izgubljeni žogi, 2 ukradeni žogi, 3 blokade; +/- = +2, indeks 32.

V sredo smo bili v dvorani Poden priča pravi drami. Izjemno pomembna tekma 16. kola 2. SKL, na kateri sta se pomerili moštvi, ki se borita za preboj med prva štiri mesta, se je končala šele po dveh podaljških, zmaga pa je na koncu odšla v Celje. Domači trener Jaka Hladnik ima te dni precej težav s sestavo ekipe, saj tudi tokrat ni mogel računati na pomoč Davida Kralja, Borisa Jeršina in Marka Čergiča, že pred tekmo z Mesarija Prunk Sežano pa je škofjeloško ekipo zapustil Nini Gabrijel. Na obeh straneh smo tekom obračuna videli kar nekaj napak, a prav tako som lahko videli kar nekaj lepih potez na obeh straneh. Večino tekme so bili v prednosti domači, ki pa se nikakor niso uspeli odlepiti od gostov. Slednje sta v bližini domačih držala predvsem Ilija Zolotić, ki je bil odličen pri metu s polrazdalje, in kapetan Tadej Koštomaj, ki je bil na koncu blizu trojnega trojčka. Izenačen obračun se je prevesil v izenačen in napet zaključek. Jan Strmčnik je v 40. minuti zadel enega od dveh prostih metov in s tem izid poravnal na 59:59, po odlični obrambi pa so imeli domači prek Radeta Lisice priložnost, da v zadnji sekundi rednega dela tekme pridejo do zmage, a je bil Rade v alley-oopu po podaji iz avta nenatančen. Še bolje je domačim kazalo v zaključku prvega podaljška, ko so pol minute pred koncem po dveh zadetih prostih metih Vjekoslava Petrovića, ki je odigral vseh 50 minut, povedli z 68:65, a je nov podaljšek s trojko izsilil Matic Grušovnik. Prav slednji pa je tudi odločil končnega zmagovalca, saj je v predzadnjem napadu Celjanov dosegel koš ob osebni napaki in zadel še dodaten prosti met za končnih 77:78. Pri domačih je sicer znova odlično odigral Jan Dornik, ki je tekmo končal pri statističnem indeksu 32.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Ob vseh poškodbah smo se odlično upirali Celjanom, a vseeno ostaja grenak priokus. Večji del tekme smo bili v prednosti in kar nekajkrat imeli možnost za to, da potrdimo zmagovalca, a nam ni uspelo. Ne preostane nam nič drugega, kot da poizkušamo ta poraz čim prej pozabiti in se skoncentrirati na izjemno pomembno sobotno tekmo v Ljubljani.«