+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Odlična predstava Dornika (17+13) premalo za Grosupeljčane
slikcaPrva sobota v letu 2018 Škofjeločanom ni prinesla nič kaj dobrega. Na 7. domači tekmi v letošnji sezoni so zabeležili 3. poraz, za zmago pa ni zadoščala niti odlična predstava Jana Dornika, ki je bil s statističnim indeksom 29 najučinkovitejši košarkar dneva. Tokrat so bili od Škofjeločanov boljši Grosupeljčani, za nameček pa se je poškodovanu Davidu Kralju na listi poškodovanih znašel še Boris Jeršin, ki je tekmo zaključil že pred zaključkom prve četrtine.

2. SKL za moške, 14. kolo, ŠD Poden, sobota, 06.01.2018
LTH Castings – Grosuplje 59:71 (16:13, 11:20, 19:15, 13:23)
LTH Castings: Jeršin, Dornik 17 (13 skokov), Strmčnik 9, Gabrijel 7, Petrović 5, Bertoncelj, Lisica 19, Sočak, Čergič, Mlakar 2, Jugovic, Dolinar.
Grosuplje: Marinč, Vinazza 4, Andolšek 3, Međić, Sušec 9, Kerič 10, Trampuš 18 (9 skokov), Petejan 6, Hojč, Zdešar 5, Žužek 2, Košir 14 (6 skokov).

#5 Jan Dornik – 37 minut, 17 točk (5/9 za dve točki, 1/2 za tri točke, 4/4 prosti meti), 13 skokov (4 v napadu, 9 v obrambi), 3 osebne napake, 4 izsiljene osebne napake, 2 izgubljeni žogi, 2 pridobljeni žogi, 4 blokade; +/- = -4, indeks 29.

Članska ekipa LTH Castingsa koledarsko leto 2018 ni pričela po željah. Tekmo proti Grosupeljčanom so varovanci Jake Hladnika odlično pričeli in v 13. minuti že povedli s 23:16, a na žalost še prej ostali brez kapetana Borisa Jeršina, ki je nekaj sekund pred koncem prve četrtine s pomočjo soigralcev ob poškodbi zapustil parket. Gostje so v naslednjih minutah z delnim izidom 8:0 pripravili preobrat in povedli (23:24), s prednostjo pa odšli tudi na glavni odmor (27:33). Že bolje je Grosupeljčanom kazalo po 23 minutah, ko je na semaforju pisalo 27:39, a požrtvovalni domačini so se na krilih razpoloženih Jana Dornika in Radeta Lisice vrnili in v 30. minuti tudi povedli (46:45). V vodstvu so bili domači še tudi v 34. minuti, ko je Lisica pod košem zadel za 57:55, potem pa se je LTH Castingsu v napadu popolnoma ustavilo. Edini dve točki do konca srečanja je za Škofjeločane dosegel Jan Strmčnik, ki je domače v 38. minuti s košem za 59:62 vrnil v igro za zmago, a sta nato zmagovalca s trojko in košem za dve točki potrdila Matija Trampuš in Žan Petejan. Za "Ulitkarje" je to drugi zaporedni poraz na domačem parketu, kjer sedaj beležijo 4 zmage in 3 poraze. Precej bolj uspešni so letos na gostovanjih, kjer so na 7 tekmah klonili enkrat samkrat.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Čestitke gostom za zmago. Poznala se nam je odsotnost Kralja, za nameček pa se je poskodoval naš kapetan, kateremu prav tako kot Davidu želimo čim prejšnji povratek na parket. Igralcem ne morem nič zameriti, saj so pokazali pravo željo in se borili po svojih močeh, a tokrat žal to ni zadoščalo.«

Naslednja tekma:
2. SKL za člane, 15. kolo, SŠ Srečka Kosovela (Sežana), sobota, 14.01.2018
Mesarija Prunk Sežana - LTH Castings (19.00)