+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice klonile v samem zaključku
slikcaV 12.kolu je favorizirana Ilirija na domačem igrišču premagala Odejo, vendar veliko težje, kot je bilo pričakovati.
ČLANICE - 1.SKL – 12.KOLO:

KED PANTER ILIRIJA – ODEJA
63:48 (12:15, 18:16, 15:8, 18:9)

Strelke:
ILIRIJA: Gotovac 17 (5/5), Moore 11(5/4, 1T, 11 skokov), Krznarič 10 (4/4, 8 skokov), Gačner 7 (6/4, 1T), Hozjan 7 (8/2, 1T, 6 ukradenih žog), Škof 5 (1T), Podmenik 2 (2/2), Grobiša 2, Vene 2, Oven, Kraševec.
ODEJA: T.Oblak 11 (8/5), Ljubenovič 8 (3/3, 1T), Čadež 7 (4/1), Horvat 7 (4/2, 1T), Rešek 6, Vukovič 5 (2/2, 1T, 8 skokov), Dečman 2, Hatič 2, K.Oblak, Žakelj, Lesjak, Brdnik.

Tekmo z drugo uvrščeno ekipo iz Ljubljane so Ločanke presenetljivo začele bolje. Žal se je že v uvodnih minutah tekme poškodovala Nina Žakelj, ki je letos ena vodilnih strelk ekipe in na koncu se je poznala njena odsotnost. Odeja je bila boljša cel prvi polčas, vmes vodila že za 9 točk, gostiteljice pa so bile brez idej v napadu. Še minuto in pol pred polčasom so gorenjke vodile za »varnih« 9 točk, vendar je domača mladinka Dijana Gotovac sama naredila preobrat in Ilirijanke so se približale le na točko zaostanka ob polčasu. V 2. polčasu sta odgovornost prevzeli veliko višji, močnejši in izkušenejši Moore in Krznarič, ter po dolgem času popeljali domače v vodstvo, Ločanke pa veliko energije porabile za garanje v obrambi, v napadu pa ni in ni steklo. Še zadnjič so zagrozile 6.minut pred koncem tekme, ko so znižale na 47:45. Od tega trenutka dalje pa so popustile tudi v obrambi, »pozabile« na zapiranje prostora in dovolile skok v napadu in kar je bilo najbolj odločilno, niso dosegle več koša iz igre. Končna razlika tako ni odraz dogajanja na igrišču, saj bi si Ločanke lahko priborile tudi zmago in še kako potrebne točke, ki jih bodo tako morale iskati v naslednjih tekmah. Je pa Odeja več kot prepolovila razliko iz 3.kola (54:87).

Trener Odeje, Drago Klemenčič: »Dobro smo igrali predvsem v obrambi. Naš načrt pred tekmo bi bil uspešen, če se nam ne bi ustavilo v napadu na koncu tekme. Tu se je poznala odsotnost Brdnikove in Žakljeve, pa tudi Ljubenovič še ni čisto nared. Ostale pa tudi niso zapolnile nastale vrzeli. Moti me edino, da je tekmo praktično odločila Gotovac, ki je dosegla več točk, kot na obeh mladinskih tekmah skupaj. Drugače pa sem zadovoljen, saj smo se dobro upirali realno močnejši ekipi. Upam, da bomo ekipo kompletirali za preostali dve domači tekmi, kjer bo treba zdržati vseh 40 minut, če želimo ugodnejši rezultat.«

LTH Casting Domel Polycom Difa Craft Obcina Ines Audax Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji