+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Z agresivno obrambo in atraktivno igro do 5. zaporedne zmage
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na tekmi 10. kola 2. SKL za moške zabeležili peto zaporedno zmago, skupno že osmo. Tokrat so bili prepričljivo boljši od Konjičanov. Videli smo celo vrsto zabijanj, blestel pa je predvsem Jan Dornik, ki je prišel do svojega prvega dvojnega dvojčka v sezoni. Končni rezultat je bil 79:61, misli Škofjeločanov pa so že usmerjene proti Parkljem.

2. SKL za moške, 10. kolo, ŠD Poden, sobota, 09.12.2017
LTH Castings - Konjice 79:61 (24:11, 13:14, 25:12, 17:24)
LTH Castings: Jeršin 4 (7 podaj), Dornik 19 (11 skokov), Gabrijel 7, Petrović 2, Bertoncelj, Lisica 14, Kralj 20, Sočak 5, Čergič 5, Mlakar 2, Dolinar 1.
Konjice: Leskovar, Rat 7, Novak 6, Bačvič 12, Sevšek 5 (9 skokov), Šrot 2, Meglič 16, Benič, Potočnik, Paradižnik 7, Skrbinšek 6.

#5 Jan Dornik - 29 minut – 19 točk (7/11 za dve točki, 1/4 za tri točke, 2/2 prosti meti), 11 skokov (3 v napadu, 8 v obrambi), 4 podaje, 2 osebni napaki, 2 izsiljeni osebni napaki, 3 pridobljene žoge; +/- = +18, indeks 30.

Četa Jake Hladnika nadaljuje z uspešnimi predstavami v 2. SKL za moške. Potem, ko so po uvodnih štirih zmagah zabeležili dva poraza v nizu, so sedaj Škofjeločani nanizali že pet zaporednih zmag. Še enkrat več je odlično formo potrdil mladi, 19-letni Jan Dornik, ki je 19 točkam dodal še 11 skokov, 4 podaje in 3 pridobljene žoge. Vse skupaj je zadoščalo za statistični indeks 30, ki ga je takoj za Anžetom Cerkovnikom (Terme Olimia – 34), in Adinom Kavgičem (Portorož – 31) uvrstil na tretje mesto v 10. kolu. Domači košarkarji so tekmo pričeli odlično in si po zaslugi odlične obrambe že po 10 minutah igre priigrali lepo prednost (24:11). Gostje so se na krilih razpoloženega Blaža Megliča v drugi četrtini sicer približali (28:23), a so Škofjeločani hitro odgovoril z delnim izidom 7:0 in znova ušli na varnih 12 točk prednosti. Odlično delo v obrambi sta tokrat opravila predvsem Vjekoslav Petrović in Marko Čergič, ki sta povsem zaustavila najboljšega strelca Konjic v letošnji sezoni. Gašper Sevšek, ki je do tega srečanja v povprečju na tekmo zbral več kot 20 točk, se je tokrat zaustavil pri 5 točkah. V drugem polčasu se je pri domačih razigral še David Kralj, tako da je domači strateg v zaključku tekme lahko priložnost ponudil tudi Matevžu Bertonclju in Tomažu Dolinarju. Slednji je izza črte prostih metov prišel tudi do prve prvenstvene točke v članski konkurenci.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Tekmo proti Konjicam smo pričeli tako kot smo se dogovorili in hitro prišli do želenega rezultata. Z agresivno obrambo smo preprečili možnost lahkih košev in se zasluženo prebili do pete zaporedne zmage. Naše misli so sedaj že usmerjene na sredino tekmo proti Parkljem.«