+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Odličen začetek dovolj za zmago v Medvodah
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je na tekmi 9. kola 2. SKL za moške zabeležila četrto zaporedno zmago, skupno sedmo. Tokrat so bili varovanci Jake Hladnika boljši od Medvodčanov. Slednji so na domačem parketu klonili z 59:68.

2. SKL za moške, 9. kolo, ŠD Medvode, sobota, 02.12.2017
Brinox Medvode – LTH Castings 59:68 (5:19, 13:13, 22:20, 19:16)
Brinox Medvode: Kajnih, Đogić 2, Jesih 4, Novak 11, Fižuleto 13 (13 skokov), Lukšič, Bunčič 3, Purič 4 (5 skokov), Cenčič, Snoj 19 (8 skokov), Ribnikar, Bradač 3.
LTH Castings: Jeršin 5 (6 podaj + 6 ukradenih žog), Dornik 12 (7 skokov), Gabrijel 2, Petrović 7, Lisica 12, Kralj 13 (5 skokov), Sočak, Čergič 3, Mlakar 2, Dolinar.

#5 Jan Dornik – 24 minut, 12 točk (5/7 za dve točki, 0/3 za tri točke, 2/2 prosti meti), 7 skokov (1 v napadu, 6 v obrambi), 2 osebni napaki, 1 izsiljena osebna napaka, 1 izgubljena žoga, 1 ukradena žoga, 4 blokade, 1 prejeta blokada; +/- = +20, indeks 18.

Košarkarji LTH Castingsa nadaljujejo z uspešnim nizom v 2. SKL za moške. Tokrat so v Medvodah pripravili vrhunski uvod v samo srečanje, saj skoraj polnih 9 minut niso prejeli koša in vodili z rezultatom 0:19. Tekmo je pri Škofjeločanih dobro pričel David Kralj, ki je že v prvi četrtini zbral 9 točk. Domači so pod vodstvom Toma Orešnika v nadaljevanju odigrali bolje, a skozi celotno srečanje zmage nasprotnika vseeno niso ogrozili. Še najbližje so bili v 34. minuti, ko je na semaforju pisalo 50:57. Tedaj je pri Škofjeločanih na sceno stopil Tim Sočak, ki je zadel dve zaporedni trojki in tako stvari spet postavil na svoje mesto. Varovancem LTH Castingsa sta sicer največ težav povzročala nekdanji košarkar LTH Castingsa Lovro Fižuleto, ki je tekmo končal pri 13 točkah in 13 skokih, ter Luka Snoj, ki je bil z 19 točkami prvi strelec srečanja.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Pomembno je, da smo zabeležili novi dve točki, z igro pa z izjemo začetka same tekme ne moremo biti zadovoljni. Zmaga naše mlade ekipe je bila popolnoma zaslužena, a paziti bomo morali, da bo v prihodnje nihanj v igri manj.«