+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Zmaga po dveh podaljških za skok na 1. mesto, posvečena pa Strmčniku
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na uvodni tekmi 8. kola 2. SKL za moške po 50 minutah igre zabeležili 6. zmago v letošnji sezoni in se tako na lestvici vsaj za nekaj časa prebili na 1. mesto. Tokrat je v ŠD Poden Škofjeločanom premoč morala priznati ekipa Plame Pur. Bilo je 88:81, četa Jake Hladnika pa je zmago posvetila poškodovanemu Janu Strmčniku.

Člani, 2. SKL za moške, 8. kolo, ŠD Poden, petek, 24.11.2017
LTH Castings – Plama Pur 88:81* (19:10, 15:17, 17:14, 22:23) (6:6, 9:2)
LTH Castings: Jeršin 16 (8 podaj), Dornik 10, Strmčnik 4, Gabrijel 4, Petrović 16 (8 skokov + 6 podaj), Bertoncelj, Lisica 19 (5 skokov), Kralj 15, Sočak, Čergič 2, Mlakar 2, Jugovic.
Plama Pur: Muha 9 (6 skokov), Zalar 12 (8 skokov), Hreščak 12 (6 skokov), Srebovt 19 (9 skokov + 5 podaj), Jenko 9, Šajn, Janežič, Malečkar, Miličevič 11, Brlan 9.

#11 Rade Lisica – 30 minut, 19 točk (9/10 za dve točki, 1/2 prosti meti), 5 skokov (1 v napadu, 4 v obrambi), 4 osebne napake, 1 izsiljena osebna napaka, 1 izgubljena žoga, 1 ukradena žoga, 3 blokade; +/- = +7, indeks = 25.

Domači kapetan na parketu prebil 50 minut, Petrović 5/6 za tri točke
Prvi od vsaj štirih letošnjih medsebojnih obračunov med LTH Castingsom in Plamo Pur je pripadel prvemu. Slednji je tekmo bolje začel, takoj povedel s 6:0, a kmalu zatem doživel šok, saj je tekmo že v 5.minuti zaradi poškodbe moral zaključiti Jan Strmčnik. Kljub vsemu so Škofjeločani narekovali ritem igre in prvo četrtino dobili z 19:10. Tako kot na zadnjih tekmah sta tudi tokrat že od samega začetka razigrano delovala Jan Dornik in Rade Lisica, ko pa se je slednjima pridružil še Vjekoslav Petrović, so se domačini v 20.minuti prvič na tekmi prebili do prednosti 10 točk (34:24). Da je tekma več ali manj odločena, je zgledalo še v 38. minuti, ko so »Ulitkarji« po trojki Davida Kralja povedli s 68:57, a žilavi gostje so po nekaj napakah domačinov z odličnim zaključkom rednega dela tekme še drugič v letošnji sezoni izsilili podaljšek. V zadnji sekundi rednega dela srečanja so imeli celo met za zmago, a je bil Anže Srebovt za las nenatančen. V prvem podaljšku je bolje kazalo gostom, a je v 44. minuti izjemno pomembno trojko ob zvoku sirene za 79:79 zadel domači kapetan Boris Jeršin. Slednji je imel v zadnji sekundi prvega podaljška tudi priložnost, da s trojko odloči zmagovalca, a bil nenatančen. V drugem podaljšku je bilo izenačeno le do rezultata 81:81, trojki Kralja in Jeršina pa sta vendarle tekmo dokončno obrnila v prid Škofjeločanov, ki so se tako s 6. ligaško zmago v sezoni povzpeli na 1. mesto na lestvici 2. SKL za moške.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Ekipa Plame Pur se je še enkrat več izkazala za izjemno neugodno. Tokrat smo bili sami krivi, da smo goste vrnili v igro in kaj lahko bi se tekma odvila tudi drugače. Vseeno je naša zmaga zaslužena, saj smo vodili večji del tekme, zmago pa posvečamo Janu Strmčniku, za katerega upamo, da se nam bo po poškodbi kmalu znova pridružil na parketu«.

Naslednja tekma:
Pokal Spar, 4. krog, prva tekma, OŠ Antona Žnideršiča, Ilirska Bistrica, torek, 28.11.2017