+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Triglav "prenizek" za Škofjeločane
slikcaPrvi gorenjski derbi v sezoni 2017 je za nami. Dobili so ga Škofjeločani, ki so najboljše prihranili prav za zadnjo četrtino. Z 19 točkami se je izkazal Rade Lisica, LTH Castings pa je tako zabeležil 5. zmago v ligaškem tekmovanju, že tretjo na gostovanjih.

2. SKL za moške, 7. kolo, ŠD Planina, sobota, 19.11.2017
ECE Triglav – LTH Castings 69:82 (26:25, 17:23, 16:14, 10:20)
ECE Triglav: Bešter 4, Zdolšek 18, Vojičić 10, Vravnik 10, Kuralt, Mežan 1, Markovič, Smrekar, Hribar 5, Žun, Stavrov 9, Jakobčič 12 (8 skokov).
LTH Castings: Jeršin 14 (5 skokov + 9 podaj), Dornik 5 (6 skokov), Strmčnik 18, Gabrijel, Petrović 9 (6 skokov), Bertonelj, Lisica 19, Kralj 9, Sočak 3, Čergič, Mlakar 5, Jugovic.

#4 Boris Jeršin – 37 minut, 14 točk (4/4 za dve točki, 1/1 za tri točke, 3/6 prosti meti), 5 skokov (vsi v obrambi), 9 podaj, 4 osebne napake, 7 izsiljenih osebnih napak, 4 izgubljene žoge, 3 ukradene žoge; +/- = +15, indeks = 24.

Tako Triglav, ki ga v letošnji sezoni vodi lanskoletni trener Škofjeločanov Tomaž Fartek, kot tudi LTH Castings sta v novo sezono vstopila uspešno in gorenjski derbi pričakala z izkupičkom 4 zmag in 2 porazov. V derbi so bolje krenili domačini, ki so hitro povedli z 10:2, kar je trenerja Jako Hladnika prisililo v prvo minuto odmora. Po le-tej so Škofjeločani prikazali popolnoma drug obraz in po košu Davida Kralja v 6. minuti prvič na tekmi že tudi povedli (12:13). V drugi četrtini je v igro vstopil in se razigral Rade Lisica, ki je v 8 minutah zbral 9 točk in nosil največ zaslug, da so »Ulitkarji« na glavni odmor odšli s prednostjo (43:48). Še bolje so Škofjeločani vstopili v drugi polčas in v 24.minuti je po trojki Tima Sočaka za 43:59 vse kazalo, da je zmagovalec bolj ali manj jasen. A temu še zdaleč ni bilo tako. Pri Triglavu sta se razigrala Anže Zdolšek in Rok Jakobčič in v naslednjih minutah s soigralci uprizorila delni izid 16:3 in tako domačine pred zadnjo četrtino približala na vsega 3 točke zaostanka (59:62). Škofjeločani so ostali zbrani in znova hitro ušli na dvomestno prednost, ki so jo na krilih Lisice brez večjih težav tudi zadržali.