+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Z zaključnim nizom 9:0 do presenečenja v Podčetrtku
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v zaostali tekmi 1. kola 2. SKL pripravili veliko presenečenje. Škofjeločani so najboljše prihranili za konec in se po 40 minutah igre veselili zmage v Podčetrtku. Bilo je 78:83, LTH Castings pa je tekmo zaključil z delnim izidom 9:0. Že čez 2 dni nov obračun v Grosupljem.

Člani, 2. SKL za moške, zaostala tekma 1. kola, ŠD Podčetrtek, sreda, 18.10.2017
Terme Olimia Podčetrtek – LTH Castings 78:83 (25:14, 20:27, 23:27, 10:15)
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 22, Pešič 15, Tabak P. 2, Žvan 6, Škorjanc, Šviglin, Štruc 13, Cerkovnik 18 (11 skokov), Radanovič 2, Švigelj.
LTH Castings: Jeršin 18 (5 skokov), Strmčnik 19, Gabrijel 6, Bertoncelj Lisica 2, Kralj 17 (8 skokov), Sočak 2, Čergič 7 (6 skokov), Mihalič 5, Jugovic.

#12 David Kralj – 35 minut, 17 točk (2/6 za dve točki, 3/5 za tri točke, 4/4 prosti meti), 8 skokov (1 v napadu, 7 v obrambi), 1 podaja, 3 osebne napake, 3 izsiljene osebne napake, 1 izgubljena žoga, 2 ukradeni žogi, +/- = 10, indeks 21.

V zaostali tekmi 1. kola 2. SKL sta se v Podčetrtku tokrat pomerili ekipi, ki sta še v lanski sezoni nastopali med elito, uspešni pa sta bili tudi na prvi tekmi v novi sezoni. Za Terme Olimia zaradi prestopa v klub po zaključku prestopnega roka ni smel nastopiti Sedin Karavdič, enako pa je na drugi strani veljalo za Vjeka Petrovića. Sam začetek obračuna je minil povsem po notah domačinov, ki so v 5. minuti obračuna povedli že z 12:3. Tri minute kasneje so Podčetrtčani povedli že z 13 točk (20:7), nato pa so se počasi prebudili tudi Škofjeločani. Slednji so v drugi četrtini prikazali povsem drugačen obraz, še v 14. minuti zaostajali za 6 točk (31:25), nato pa pripravili delni izid 10:0 in tako po edinih točkah Radeta Lisice na obračunu povedli (31:35). Na težavo so Škofjeločani naleteli, ko je bila Borisu Jeršin že v prvem polčasu po tehnični napaki dosojena 4. osebna napaka. Tudi začetek drugega polčasa je pripadel domačinom, ki so po košu Matije Radanoviča znova povedli s +7 (62:55). Vse skupaj je prineslo zanimivo končnico, v katero so z vodstvom 78:74 krenili domači, a v zadnjih 2 minutah in pol niso uspeli doseči niti enega koša več. Škofjeločani so na drugi strani na krilih trojke Strmčnik-Kralj-Jeršin pripravili delni izid 7:0, zmago pa je s košem za dve točki potrdil Matevž Mlakar.

Izjava po tekmi, trener LTH Castingsa, Jaka Hladnik:
"Čestitke celotni ekipi za drugo zmago v letošnji sezoni. Tudi tokrat se je izkazalo, da so gostovanja v Podčetrku vedno zahtevna. Pričakovali smo težak obračun in ga tudi dočakali. Čeprav smo bili skozi večji del obračuna v zaostanku, smo verjeli v uspeh in v zaključku odigrali tako kot je potrebno. Naporen ritem na začetku sezone nam počitka ne dovoljuje, v petek namreč že gostujemo v Grosupljem."