+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Po pravi drami do pomembne zmage na gorenjskem derbiju
slikcaVloga absolutnega favorita pred obračunom 19. kola Lige Nova KBM je pripadala Šenčurjanom, a tako kot že mnogokrat, se je tudi tokrat gorenjski derbi izkazal za nekaj povsem drugega kot le navadno tekmo. V novem obračunu polnem emocij in lepih potez so do zmage, druge zaporedne, po podaljšku prišli Škofjeločani. Končni rezultat je bil 75:73, s 26 točkami in 5 skoki pa se je izkazal kapetan domačih Jan Rebec.

Liga Nova KBM, 19. kolo, ŠD Poden, sobota, 25.02.2017
LTH Castings – Šenčur Gorenjska gradbena družba 75:73 (13:21, 19:12, 13:18, 16:10) (14:12)
LTH Castings: Rebec 26 (5 skokov), Grubelič 8, Sajevic 3, Grum 11 (6 skokov), Bošnjak 4, Mlakar 2, Čučović 9, Stopar 12.
Šenčur Gorenjska gradbena družba: Deray 9, Novak, Jeršin 5, Martinčič 3, Pavić 10 (10 skokov), Hadžifejzović 24 (11 skokov), Karavdić 5 (7 skokov), Varagič 17.

#4 Jan Rebec – 26 točk (7/9 za dve točki, 3/5 za tri točke, 3/3 prosti meti), 5 skokov (1 v napadu, 4 v obrambi), 4 osebne napake, 6 izsiljenih osebnih napak, 3 izgubljene žoge, 1 ukradena žoga, 1 blokada; +/- = 23, indeks 26.

Košarkarji LTH Castingsa so po zmagi nad Portorožem novembra lani morali več kot tri mesece čakati na prekinitev niza porazov, zdaj pa so v 8 dneh uspeli povezati dve zaporedni zmagi. Po novi zmagi nad Portorožem, so tokrat na kolena spravili tudi gorenjskega rivala, ekipo Šenčurja Gorenjske gradbene družbe. V začetku tekme Škofjeločani pod košem nikakor niso našli pravih rešitev, v igri pa jih je držal dober met z razdalje. Večji del srečanja so bili v ospredju gostje, pri katerih je še posebej blestel Sead Hadžifejzović, ki je v 16. minuti svoje moštvo popeljal do vodstva s kar 11 točkami prednosti (20:31). Škofjeločani so odgovorili z delnim izidom 8:0 in imeli na koncu prvega polčasa celo priložnost, da bi s košem Jana Rebca povedli, a domači kapetan ni bil natančen, tako da je po 20 minutah na semaforju obstal rezultat 32:33. »Ulitkarji« so z dobrim vstopom v drugi polčas po košu Aljaža Stoparja prvič po dolgem času povedli (39:37), a kaj ko so potem gostom dopustili da so z delnim izidom 10:0 znova ušli na 8 točk prednosti (39:47). Tudi, ko so Škofjeločani v 35. minuti zaostajali za 9 točk (47:56), so bili odločeni, da tokrat zmage ne bodo izpustili iz rok tako z lahkoto. Sledila je izjemna trojka Jana Rebca, ter 4 zaporedne točke Luke Gruma in kar naenkrat je prednost gostov skopnela na vsega dve točki (54:56). Kmalu so Škofjeločani tudi povedli, Aljaž Stopar pa je bil pri izvajanju prostih metov precej uspešen (3/4) in poskrbel, da je skupaj s soigralci 7 sekund pred koncem rednega dela tekme ušel na 3 točke prednosti (61:58). Sledila je osebna napaka pri metu za tri točke, Američan Anthony Deray Collins pa je na črtu prostih metov zamenjal poškodovanega Jana Novaka, ohranil mirne živce in s tremi zadetimi prosimi meti izsilil dodatnih 5 minut igre. Škofjeločani so zaigrali zbrano, povedli s 73:68, tudi po izenačenju na 73:73 pa so odigrali odločno, žogo je prejel Jan Rebec ki je hitro potegnil v raketo in z uspešnim polaganjem prišel od 26 točk in poskrbel, da je zmaga ostala doma.

Rade Mijanovič, trener LTH Castings:»To je bila zelo pomembna zmaga za dvig samozavesti, saj smo premagali močnega nasprotnika. Fantje so opravili veliko delo. Ključno je bilo, da nismo prenehali verjeti do zadnjih sekund sicer zelo izenačene tekme.«
Ernest Novak, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: »Čestitke ekipi LTH Castings za zasluženo zmago. Izkušnje ali imena ne zmagajo tekme, zmaga jo želja in volja, ki je mi v tem trenutku ne kažemo.«