+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: V Treh lilijah brez možnosti za presenečenje
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je v soboto v Laškem zabeležila 13. zaporedni ligaški poraz. Četa Radomirja Mijanovića je v Treh lilijah klonila z 89:63, največ točk pri Škofjeločanih (16) pa je zbral Luka Grum.

Liga Nova KBM, 18. kolo, Tri lilije (Laško), sobota, 11.02.2017
Zlatorog Laško – LTH Castings 89:63 (26:12, 25:21, 22:8, 16:22)
Zlatorog Laško: Tratnik 16 (7 skokov), Ledl 10, Krušič 11 (7 skokov), Rizvić 10, Barić 6 (10 podaj), Kobić 5, Durnik 5, Tomažič 6, Miljković 18, Rubinshteyn 2, Mulaomerović.
LTH Castings: Rebec 2, Grubelič 4, Sajevic 8 (7 podaj), Grum 16, Bošnjak 15, Jeseničnik, Mlakar 2, Ćučović 8, Stopar 8.

Naj igralec LTH Castingsa:
#11 Boris Bošnjak – 27 minut, 15 točk (6/8 za dve točki, 1/3 za tri točke), 4 skoki (1 v napadu, 3 v obrambi), 1 podaja, 4 osebne napake, 2 izsiljeni osebni napaki; +/- = -14, indeks 16.

Laščani ostajajo uganka za Škofjeločane tudi po tekmi 18. kola Lige Nova KBM v sezoni 2016/17. Izjemno blizu presenečenja so bili Škofjeločani na prvi medsebojni tekmi v letošnji sezoni, ko je met za zmago v ŠD Poden v zadnji sekundi zgrešil zdaj že nekdanji član LTH Castingsa Victor Robbins JR. Tokrat so Laščani že v prvem polčasu potdili pomoč na terenu in si že pred glavnim odmorom priigrali prednost 18 točk (51:33). Tretjo četrtino so Škofjeločani sicer začeli odločno, žal pa je nato poškodbo staknil mladi Matic Jeseničnik (močan zvin) in tudi tretji del tekme so visoko z 22:8 dobili domači. Zadnja četrtina je sicer pripadla Škofjeločanom, ki so tako le malo omilili nov poraz.

Izjemna priložnost, da se prekine niz porazov, bo na sporedu v petek, 17. februarja, ko naši košarkarji odhajajo na gostovanje k Portorožu.

Izjavi trenerjev obeh ekip po tekmi:
Aleš Pipan, trener Zlatoroga: »Najbolj pomembno je, da se nihče ni poškodoval ter da se v našo ekipo počasi vrača Jan Špan. Na tej tekmi so več priložnosti dobili naši mladi košarkarji, za katere se je videlo, da jih čaka še veliko dela, da bodo lahko konkurenčni med prvoligaši. Res je, da se je vsak trudil po najboljših močeh, a še vedno delajo napake, novosti bodo morali hitreje dojemati.«
Rade Mijanovič, trener LTH Castings: »Čestitke Zlatorogu za zasluženo zmago. Mi smo nekoliko nervozno odprli tekmo, vendar smo potem nekako prišli do naše igre. Žal nas je v tretji četrtini za nekaj minut iz tira vrgla poškodba Jeseničnika. V zadnji četrtini smo pokazali čvrstost in do konca odigrali solidno.«