+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Pozitivni LTH Castings v Tivoliju ni ogrozil zmage Uniona Olimpije
slikcaMoštvo LTH Castingsa je odigralo še tretjo tekmo v zadnjih 7 dnevih. Po porazu v Podčetrtku in Novem mestu je sledila še tekma v Hali Tivoli, kjer so naši fantje prikazali dobro predstavo, a vseeno po pričakovanjih morali priznati premoč domači Union Olimpiji. Končni rezultat je bil 90:70, pri LTH Castingsu pa se je s 17 točkami znova najbolj izkazal Luka Grum.

Liga Nova KBM, vnaprej odigrana tekma 20. kola, Hala Tivoli, torek, 17.01.2017
Union Olimpija - LTH Castings 90:70 (19:12, 24:17, 29:23, 18:18)
Union Olimpija: Barbarič 19 (11 skokov + 5 podaj), Bubnić 22 (10 skokov + 6 podaj), Mulalić 12 (7 skokov), Pelko 10, Milošević 5, Janković 15 (5 skokov), Jurček 7, Šćekić.
LTH Castings: Rebec 15 (5 podaj), Grubelič 4, Sajevic 1 (5 podaj), Grum 17 (5 skokov), Bošnjak 10, Jeseničnik, Mlakar, Stopar 16, Čučovič 7.

Košarkarji LTH Castingsa so brez obeh Američanov gostovali v Hali Tivoli, kjer so v vnaprej odigrani tekmi 20. kola Lige Nova KBM prikazali dobro predstavo. Proti Union Olimpiji, ki je pred dnevi v isti dvorani na kolena spravila beograjski Partizan, so zabeležili nižji poraz kot na prvi medsebojni tekmi v letošnji sezoni, hkrati pa odigrali precej bolj odločno. Ljubljančani so sicer hitro povedli s 24:13, nič kaj veliko večji pa ni bil zaostanek Škofjeločanov recimo še v 28.minuti, ko je na semaforju pisalo 62:50. Tedaj je sledil delni izid 10:0 v korist Ljubljančanov, s katerim so slednji končali vse dvome o zmagovalcu. Pri LTH Castingsu je tudi tokrat izstopal Luka Grum, ki je zbral 17 točk in 5 skokov, s 16 točkami in 4 skoki pa se je izkazal tudi mladi Aljaž Stopar.

Naj igralec LTH Castingsa:
#9 Luka Grum – 33 minut, 17 točk (4/4 za dve točki, 3/6 za tri točke), 5 skokov (1 v napadu, 4 v obrambi), 2 podaji, 3 osebne napake, 2 ukradeni žogi; +/- = -10, indeks 23.

Izjavi trenerjev obeh ekip po tekmi:
Gašper Okorn, Union Olimpija: »Zahvaljujem se ekipi LTH Castings in trenerju Mijanoviću, da smo tekmo lahko odigrali v tem terminu. Želim jim vse dobro v nadaljevanju sezone, svojim igralcem pa čestitam za zmago.«
Rade Mijanović, LTH Castings: »Čestitke Olimpiji za igro, ki jo je prikazala, seveda pa tudi za končno zmago. Mi smo igrali s pozitivno energijo skozi vseh štirideset minut, kar nas navdaja z optimizmom.«

Naslednja tekma, Pokal Spar, 5. krog, povratna tekma, ŠD Trata, torek, 24.01.2017
LTH Castings – Sixt Primorska (ob 18. uri) [68:97*]