+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Tudi Tajfun s Podna s polnim izkupičkom
slikcaŠkofjeločani so v Športni dvorani Poden odigrali zadnjo tekmo v koledarskem letu 2016. V zaostalem srečanju 11. kola Lige Nova KBM so morali priznati premoč košarkarjem Tajfuna. Šentjurčani so se v Škofji Loki veselili zmage z 73:62 in zabeležili še peto zmago na zadnjih šestih tekmah.

Liga Nova KBM, zaostala tekma 11. kola, četrtek, 29.12.2016
LTH Castings - Tajfun 62:73 (13:17, 16:18, 14:19, 19:19)
LTH Castings: Rebec 4, Grubelič 3, Sajevic, Grum 11 (6 skokov), Jeseničnik 3, Robbins JR 18 (6 skokov), Stopar 9, Čučović 14 (14 skokov).
Tajfun: Sarajlija 7, Grant 18 (5 podaj), Maček 10, Sebič 2, Fifolt 5 (8 skokov), Ejup, Spicer 17 (9 skokov), Vujasinović 5 (7 podaj), Miković 9 (9 skokov).

Naj igralec LTH Castingsa:
#18 Haris Čučović – 34 minut, 14 točk (6/11 za dve točki, 2/2 prosti meti), 14 skokov (5 v napadu, 9 v obrambi), 3 podaje, 4 osebne napake, 2 izsiljeni osebni napaki, 1 izgubljena žoga, 1 prejeta blokada; +/- = -4, indeks 25.

V škofjeloški dvorani se je četrtkov večer tako na igrišču kot tudi na tribuni odvijal po notah gostov. Domači strateg Rade Mijanović tudi tokrat zaradi poškodb žal ni mogel računati na pomoč Nina Williamsa in Borisa Bošnjaka, zato je bil pod košem praktično sam v borbo z gosti poslan Haris Čučović. Slednji se je sicer odlično izkazal in bil s 14 točkami in 14 skoki tudi najbolj učinkovit košarkar domače ekipe. Žal pa je imel tokrat premajhno pomoč svojih soigralcev. Škofjeločani so tekmo sicer pričeli dobro, povedli s 7:4, gostje pa so za odgovor pripravili delni izid 8:0 in prvič povedli s 5 točkami razlike (7:12). Od tedaj naprej so bili ob vodstvo le še enkrat in sicer v 12. minuti, ko je trojko za 19:19 zadel Aljaž Stopar. Šentjurjani so nato hitro ušli na +10 (21:31), vseeno promet še zdaleč ni bil enosmeren. Domači so na čase pokazali precej boljšo igro kot na zadnji tekmi v Kopru in nekajkrat ogrozili zmago gostov. Napeto je bilo še v zadnji četrtini, katero so Škofjeločani pričeli z delnim izidom 5:0 in tako zaostanek iz 11 znižali na vsega 6 točk (48:54). Prepozno se je pri domačih razigral Victor Robbins, ki je kar 12 točk od skupno 18 dosegel v zadnji četrtini. LTH Castings tokrat ni našel recepta, kako zaustaviti Malcolma Granta, ki je zadel kar 4 trojke, in Khaliqa Spicerja, ki je bil 100% pri metu iz igre (8/8) in je tekmo končal pri 17 točkah in 9 skokih.

Izjavi trenerjev obeh ekip po tekmi:
Rade Mijanović, LTH Castings: »Če se ozrem na našo zadnjo tekmo proti Sixt Primorski, smo tokrat zaigrali precej bolje in predvsem bolj zrelo. Škoda je, da nismo popolni in da pod košem nismo še imeli kakšnega košarkarja, saj menim, da bi v tem primeru tekma morda lahko imela drugačen konec.«
Jurica Golemac, Tajfun: »Mislim, da smo zasluženo prišli do nove zmage, čeprav danes nismo bili povsem pravi. Škofjeločani so odigrali odlično tekmo, za kar bi jim čestital. Vsekakor pa bi se za podporo rad zahvalil našim navijačem, ki so bili znova naš šesti igralec.«

CELOTNA STATISTIKA

Naslednja tekma:
Pokal Spar, 5. krog, prva tekma, ŠD Koper, sreda, 04.01.2017
Sixt Primorska - LTH Castings (ob 18:30)