+386 59 935 619

03128-1000010043

Željko Zagorac nič več član LTH Castingsa
slikcaŠkofjeloški LTH Castings in 35-letni Željko Zagorac sta pred nadaljevanjem sezone sporazumno prekinila sodelovanje.

204 centimetre visoki center, ki je v lanski sezoni kot kapetan Helios Sunsev dvignil pokal za naslov državnih prvakov, je Škofjeločane okrepil na začetku letošnje sezone. V dresu "Ulitkarjev" je odigral nekaj pokalnih obračunov in 6 prvenstvenih, v katerih je v povprečju na tekmo na parketu prebil 25 minut, v tem času pa dosegal po 11,7 točke, 4,3 skoka in 1,5 podaje. Svojo najboljšo tekmo je starejši od bratov Zagorac odigral proti Portorožu, ko je v 32 minutah zbral 26 točk in 6 skokov. Svoj edini dvojni dvojček je Željko zabeležil ob porazu proti Zlatorogu (20 točk in 11 skokov).

LTH Castings, ki si je v dosedanjem delu sezone zagotovil mesto v 5. krogu Pokala Spar, v Ligi Nova KBM pa na 10 tekmah zabeležil eno samo zmago, bo tako sezono nadaljeval brez najizkušenejšega košarkarja. Še pred novim letom Škofjeločane čaka pomemben ligaški obračun proti Tajfunu iz Šentjurja. Tekma bo v četrtek, 29.12.2016, ob 18:30 v ŠD Poden. Vabljeni.

Željko Zagorac je najboljšo tekmo v dresu LTH Castingsa odigral proti Portorožu. (foto: Aleš Fevžer/KZS)